تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 21. دى 1399 - 8:53   |   کد مطلب: 34852
بی اعتمادی افکار عمومی به آمریکا مختص ایرانیان نیست؛
پوسیدگی طناب آمریکا در طول تاریخ/آیا استفاده از واکسن کرونا منطقی است؟
دولت آمریکا در طول تاریخ بار ها با انجام آزمایش های مخفی زیر پوشش آزماایش های علمی انسان های بی گناه را وسیله ی دست یابی به اهداف درمانی خود کرده است. آمریکایی‌ها متّهمند به اینکه این ویروس را تولید کرده‌ اند وقتی این اتّهام وجود دارد کدام عاقلی به آنها اعتماد می کند تا برای این ویروس دارو بیاورند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به نقل از عصر همدان؛ استفاده از عوامل بیولوژیکی یکی از تازه ترین روش های ترور در سطح جهان است. گفته می شود ویروسی که از سال گذشته به جهان حمله ور شده و پانادمی کرونا را به وجود آورده در آزمایشگاه تولید و متهم است به سلاح کشتار بشری به روش بیو تروریسم.

رهبر انقلاب در اوایل شیوع کرونا در کشور در این خصوص فرمودند: شما آمریکایی‌ها متّهمید به اینکه این ویروس را شما تولید کرده‌اید؛ من نمیدانم چقدر این اتّهام حقیقی است، امّا وقتی این اتّهام وجود دارد کدام عاقلی به شما اعتماد می کند که شما بیایید برای او دارو بیاورید؛ ممکن است داروی شما یک وسیله‌ای باشد برای اینکه این بیماری را بیشتر گسترش بدهد. هیچ اعتباری ندارید؛ به شما اعتمادی نیست. ممکن است یک دارویی را شماها تجویز کنید، یا وارد کشور بکنید که این ویروس را ماندگار کند و مانع تمام شدنش بشود؛ یعنی اگر چنانچه این تهمت درست باشد و شما این ویروس را به وجود آورده باشید، این کارها از شماها بر می‌آید.

در سخنرانی رهبر انقلاب به مناسبت ۱۹ دی ماه همچنین ایشان با بیان اینکه ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است واگر آمریکایی‌ها توانسته بودند واکسن تولید کنند این افتضاح در کشور خودشان به بار نمی‌آمد اضافه کردند: من واقعاً به این‌ها اعتماد هم ندارم. گاهی می‌خواهد واکسن را روی ملت‌های دیگر امتحان کنند. به فرانسه هم خوشبین نیستیم چون سابقه خون‌های آلوده را دارند. امّا اگر از جایی دیگر که مطمئن باشد بخواهد وارد کنند اشکالی ندارد.

فرانسه عامل ورود ایدز به ایران است

نخستین مورد گزارش و ثبت شده ابتلا به ایدز در ایران مربوط به سال ۱۳۶۶ و در مورد یک کودک شش ساله مبتلا به بیماری هموفیلی است که فراورده‌های خونی آلوده وارداتی از فرانسه دریافت کرده بود. اولین فرد آلوده به ایدز در کشور کافی بود تا زنجیره ی ابتلا و انتقال این بیماری در ایران شکل بگیرد و ادامه دار شود جمعیت مبتلایان امروز HIV در کشور همه نشات گرفته و آسیب دیده از محموله ی آلوده ی خونی از فرانسه است.

حرف از آزمایش واکسن بر ملت های ضعیف جهان است

«گاهی می‌خواهد واکسن را روی ملت‌های دیگر امتحان کنند» فرمایش رهبر انقلاب در این خصوص بسیار قابل تامل است. آیا ممکن است علاوه بر سود آوری اقتصاد آمریکا بعد از یک دوره رکود شدید، هدف از انتشار واکسنی که مراحل تست های حیوانی و انسانی را به درستی پشت سر نگذاشته است، ادامه ی روند ترور بیولوژیکی و یا آزمایش داروی ساخته شده بر کشور های مستضعف باشد؟

دولت آمریکا در طول تاریخ بار ها با انجام آزمایش های مخفی زیر پوشش آزماایش های علمی انسان های بی گناه را وسیله ی دست یابی به اهداف درمانی خود کرده است. به گواهی تاریخ در اوایل قرن بیستم ارتش آمریکا در فیلیپین ۵ زندانی را به بیماری طاعون، ۲۴ زندانی را به وبا و ۲۹ نفر را به بری بری مبتلا کردند که از این تعداد ۱۳ نفر جان باختند.

سازمان بهداشت عمومی آمریکا بار دیگر در مطالعه ی بالینی موسوم به آزمایش سفلیس ۴۰۰ مرد سیاه پوست از طبقات محروم جامعه که به این بیماری مبتلا بودند را انتخاب کرد و با امتناع از دادن دارو به آنها اثر بیماری سفلیس بر بدن انسان را بدون اطلاع آزمایش شوندگان مورد مطالعه قرار داد.

این آزمایش که از سال ۱۹۳۲ شروع شده بود در سال ۱۹۷۲ به پایان رسید این در حالی بود که پس از ۴۰ سال تنها ۷۴ نفر از این افراد زنده بودند. نمونه ی دیگری از این آزمایش در سال ۱۹۴۰ در گواتمالا انجام گرفت که طی آن ۷۰۰ نفر به صورت تعمدی به سفلیس و سایر بیماری ها مبتلا شدند دولت آمریکا هیچ گاه خسارت این آزمایش مرگبار را پرداخت نکرد و تنها پس از ۶۰ سال به یک عذر خواهی اکتفا کرد آلوده کردن عمدی افراد به بیماری های مختلف قرار دادن افراد در معرض سلاح های زیستی یا شیمیایی وتزریق مواد سمی شیمیایی و رادیو اکتیو که بیشتر آنها روی سیاه پوستان، کودکان، افراد کم توان جسمی، خانواده های فقیر، اقلیت های قومی و زندانیان کشور های مختلف صورت گرفته تنها گوشه ای از اقدامات ضد بشری آمریکاست.

تنها ایرانیان به آمریکا بی اعتماد نیستند

در یکی از خیابان های همدان هم صحبت چند شهروند همدانی شدیم تا نظر آنها را در این خصوص بدانیم.

یکی از شهروندان با بیان اینکه امروز آمریکا در نظر بسیاری از جوامع بی اعتبار است گفت فکر نمی کنم تنها کشوری که تمایل به خرید واکسن آمریکایی و انگلیسی ندارد ایران باشد بلکه کشور های دیگر هم از ورود این دارو برای استفاده ملت خود ممانعت می کنند وی در مصاحبه با خبر نگار عصر همدان از دارو های ضد ویروسی که نخبگان ایرانی ساختند یاد کرد و ادامه داد: به دانشمندان عزیزمان اعتماد دارم و از آنها می خواهم به کارشان سرعت ببخشند.

یکی دیگر از شهروندان از شایعاتی که پیرامون دستکاری ژنتیکی توسط واکسن کرونا شنیده است گفت و ادامه داد: نمی دانم چقدر صحت دارد اما نمی خواهم به این قیمت دست مایه ی استعمار این نامسلمانان قرار بگیرم.

شهروند سوم مورد سوال عصر همدان به این نکته اشاره کرد که مردم جهان تنها با خبر تولید واکسن قادر به اعتماد نیستند بلکه باید موفقیت آن دولت را در مقابله با کرونا به چشم ببینند تا بتوانند اعتماد کنند. این شهروند با بیان اینکه واکسن چینی را خیلی راحت می پذیرد گفت: دارم می بینم که چینی ها ملت خود را نجات داده اند و این برای اطمینان خاطر کافیست اما آمریکا و اینگلیس در آتش کرونا می سوزند و تلفات می دهند چطور می توانم از این افراد دارو قبول کنم؟

به دنبال سخن رانی رهبر معظم انقلاب و ممنوعیت ورود واکسن از آمریکا و اینگلیس اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اعلام فرمان پذیری و اعتقاد به منویات رهبری اعلام ممنوعیت ورود واکسن کرونا از آمریکا، انگلیس و فرانسه از سوی رهبری را اقدامی مدبرانه، زیرکانه و عاقلانه دانستند و با اعتماد به دانشمندان داخلی، بر اینکه ملت ایران هیچ گاه نمی پذیرد که آزمایشگاه انسانی برای واکسن های خارجی آلوده باشد تاکید کردند.

در مقابل و طبق معمول رسانه های معاند و ضد انقلاب در واکنش به سخنان رهبری شروع به تبلیغات منفی و مظلوم نمایی کردند و البته که این حنا خیلی وقت است برای مردم بصیر ایران اسلامی رنگ باخته است.

به گزارش عصر همدان عامل کرونا متهم است به ایجاد ترور بیولوژیکی در سطح جهان مقصر اصلی هم هنوز مشخص نیست. خرید واکسن از کشور های قابل اعتماد امری ضروری است اما بیشترین اعتماد هنوز بر واکسن تولید داخل است. ابتلا و از دست رفتن هر روزه ی هم میهنان قلب همه ایرانیان را به درد می آورد اما آیا این می تواند مجوزی برای امتحان دوباره ی طناب پوسیده ی کسانی باشد که در ۴۰ سال گذشته بارها سعی در پرتاب جمهوری اسلامی به قعر چاه را داشته اند؟

انتهای پیام /ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب