تازه ترین مطالب

تاریخ : 4. بهمن 1399 - 8:12   |   کد مطلب: 34904
رئیس منابع طبیعی شهرستان کبودراهنگ با تأکید براینکه مرتع‌داران روستایی باید چراگاه‌ها را تقویت کنند، گفت: دامداران روستاها باید پروانه چرای دام‌های خود را تمدید کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،محمود زنگنه  پنجشنبه ۲ بهمن، در برنامه روستاگردی و با حضور در جمع مردم روستاهای کندبلاغی، عبدالمؤمن، صفاریز، بشیک تپه، وصله، اوریاد،‌ چاله کند و گاوزبان از مردم خواست از چرای بیش از حد در مراتع خودداری کنند.

وی در بخش دیگری از دامداران خواست نسبت به تمدید پروانه چرا ، رعایت قوانین و مقررات منابع طبیعی، طرح‌های مرتعداری و زراعت چوب اقدامات جدی داشته باشند و تصریح کرد: هدف از اجرای  طرح روستا گردی، هم‌اندیشی با دهیاران، اعضای شوراها، بهره‌برداران منابع طبیعی و ساکنین روستاها در راستای  افزایش کیفیت منابع طبیعی، ایجاد علفزار برای چرای دام‌های روستائیان و رعایت اصول چرای دام است تا بتوان چراگاه‌ها را افزایش داد و از  فرسودگی چراگاه‌ها جلوگیری کرد.

وی از روستاییان خواست موضوع تمرکز اداره منابع طبیعی بر توجیه طرح تمدید پروانه چرا را جدی بگیرند و افزود: قوانین و مقررات منابع طبیعی زراعت چوب و طرح‌های مرتعداری مواردی هستند که همه دامداران باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

زنگنه در ادامه حضور در دیگر روستاها و برگزاری  برنامه آموزش مدون دامداران  در خصوص  قوانین و مقررات منابع طبیعی و طرح مرتعداری را جزو برنامه‌های مهم خود برشمرد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب