تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 9. بهمن 1399 - 9:24   |   کد مطلب: 34915

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،انحلال شورای شهر کبودراهنگ در حالی نُقل محافل بود بسیاری از صاحب نظران معتقد بودند این امر به مدیریت شهر آسیب جدی می زند و تبعات ناخوشایندی برای شهر و شهروندان در پی خواهد داشت، هر چند برخی افراد اصرار بر انحلال این شورا داشتند.

سلب عضویت قطعی سه عضو شورای شهر به علت درگیری های لفظی و فیزیکی با شهردار سابق و دخالت های بی‌جا در امور شهرداری به صورت حکمی ابلاغ شده بود و پس از انحلال شورای شهر توسط وزارت کشور، فرمانداری و استانداری به‌عنوان قائم مقام جایگزین شورای شهر شدند.

به اعتقاد اکثر مردم شهر کبودراهنگ با وجود همه مشکلات به نظر می رسید ترمیم شورای شهر و اضافه کردن دو عضو علی البدل برای تشکیل جلسات به مراتب مفیدتر از انحلال کامل پارلمان شهری باشد.

در همان روزها محسن صفری، یکی از اعضای شورای شهر کبودراهنگ در جمع خبرنگاران، علت انحلال شورای شهر را غایب بودن دو تن از اعضای شورای شهر در جلسات عنوان کرد و این امر را سبب وارد آمدن خساراتی برای شهر دانست و گفت: روی سخنم حمایت از اعضای شورای شهر نیست، بلکه تقویت نهاد قانونی شورا است که اگر درب آن بسته شود اختیار کلی مدیریت شهری خارج از شهرستان و به استان واگذار می‌شود و قطعاً تصمیم گیری برای مسائل جزئی منطقه در نهادی خارج از آن جالب نخواهد بود. بنابراین وظیفه مسئولان ارشد شهرستان است که با ورود به این مسئله اجازه ندهند درب شورای شهر به روی مردم بسته شود.

و اکنون پس از ماه ها حواشی و کش و قوس های فراوان شورای شهر کبودراهنگ مجدد احیاء و هفته گذشته مراسم تحلیف دو عضو جدید برگزار شد و اعضای شورا رسماً فعالیت های خود را آغاز کردند.

با وجود تلاش های بسیار زیاد برخی از جریان ها برای  انحلال شورای شهر، دست خدا یاور مردم مظلوم کبودراهنگ شد تا شاید در این چندین ماه باقیمانده برخی مشکلات مردم به دست این شورا مرتفع شود.

فرصت های از دست رفته در ایام و ماه های سپری شده انحلال شورا هیچ‌گاه برنمی گردد و دود التهاب و تنش شورای شهر به چشم مردم کبودراهنگ رفت. کسانی که تا دیروز از ساختمان شورای شهر دوری می کردند اکنون سکاندار آن شده اند.

سه تن از اعضای شورای شهر، در هاله ای از ابهام و بدون پاسخ قانع کننده از سوی مسئولان  مربوطه کنار رفتند و هیچ گاه پاسخ درخوری به سوالات داده نشد.

چند روزی است که تصاویر و خبر پیوستن دو عضو علی البدل در شبکه های اجتماعی به شورای شهر کبودراهنگ مطرح و فعلاً شورا مجدداً فعال شده اما دریغ از خوشحالی یا واکنش مردم! چقدر سرد و بی تفاوت و بی روح شدیم نسبت به شورا، دلیلش چیست؟

اندک زمانی از عمر شورا باقیست، در این مدت کوتاه چه می توان کرد؟ طبق گفته های شهروندان کبودراهنگ و صاحب نظران شهر در این اندک زمان باقیمانده تنها  فرصت عکس انداختن است و بس! با توجه به سوابق خوب برخی اعضای شورا امیدواریم در این مدت کوتاه حداقل شاهد مرتفع شدن برخی مشکلات شهروندان باشیم.

به گفته جامعه شناسان تنها راه حل مشکل شورای شهر کبودراهنگ‌ از همان ابتدا برای پیشبرد اهداف و انجام‌ وظایف خود تمکین به قانون در فضایی دوستانه و اهتمام بر وحدت و پرهیز از تنش های بیهوده بود که نگذاشتند و فرصت سوزی شد.

یادداشت از: پروین سلیمی، خبرنگار ایسنا

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت