تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 26. بهمن 1399 - 9:54   |   کد مطلب: 34954
رئیس بهزیستی شهرستان کبودراهنگ گفت: مرکز قرنطینه معتادان این شهرستان با ظرفیت ۳۰ نفر و با رعایت نکات بهداشتی تجهیز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،رضا جعفری نیکو رئیس بهزیستی شهرستان کبودراهنگ در گفت و گویی، با اشاره به اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر گفت: معتادان متجاهر از سطح استان همدان جمع‌آوری و در مرکز نگهداری، درمان وکاهش آسیب معتادان موضوع ماده ۱۶ تحت نظارت بهزیستی پذیرش می‌شوند.

او ادامه داد: به منظور جمع آموری معتادان متجاهر وظایفی برای دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف پیش‌بینی شده است و در واقع نیروی انتظامی وظیفه جمع‌آوری، دادستانی و قوه قضائیه وظیفه ترخیص و همچنین سازمان بهزیستی وظیفه نگهداری را به عهده دارد.

رئیس بهزیستی شهرستان کبودراهنگ تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و با عنایت به بخشنامه ستاد ملی مبارزه با کرونا تمهیدات ویژه‌ای برای جمع‌آوری معتادان متجاهر در استان همدان در نظر گرفته و مرکز قرنطینه با ظرفیت ۳۰ نفر وبا رعایت نکات  وفاصله گذاری تجهیز شده است.

جعفری نیکو بیان کرد: برهمین اساس معتادان متجاهر پس از جمع‌آوری از سطح شهر به مرکز قرنطینه ارجاع وپس از انجام تست کرونا چنانچه علائمی نداشته باشند در این مراکز نگهداری و پس از گذشت دو هفته در مراکز ماده ۱۶ پذیرفته ودر صورت مثبت بودن تست در مرکز ایزوله تحت نظر کادر درمان نگهداری می‌شوند.

او با بیان اینکه این مرکزدارای یک سالن قرنطینه افراد مشکوک یا مبتلا به کووید ۱۹، دو سالن نگهداری ودرمان ویک سالن اداری و ۴ سالن آموزشی و حرفه آموزی با هدف ایجاد اشتغال در رشته‌های جوراب بافی، تریکو، سفال گری، لباس بیمارستانی و بلوک زنی فعال است، اظهار داشت: مددجویان در مدت اقامت در مرکز مشغول به آموزش و در نهایت با معرفی به مرکز فنی وحرفه‌ای موفق به دریافت گواهینامه مهارت می‌شوند که بعد از ترخیص از مرکز می‌توانند با توجه به آموزش وگواهینامه مشغول بکار شوند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب