تازه ترین مطالب

تاریخ : 28. بهمن 1399 - 9:02   |   کد مطلب: 34957
مدیر شبکه بهداشت و درمان کبودراهنگ مطرح کرد؛
احتمال تشدید موج کرونا به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی
مدیر شبکه بهداشت و درمان کبودراهنگ از احتمال تشدید موج بیماری کرونا به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،جلسه ستاد کرونا شهرستان کبودراهنگ با حضور فرماندار و اعضای این ستاد در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

دکتر علی احمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کبودراهنگ در ابتدای این جلسه با اشاره به شکننده بودن وضعیت آبی این شهرستان اظهار کرد: وضعیت آبی کرونا بسیار شکننده است و همه باید آمادگی کامل جهت پیک بعدی کرونا را داشته باشیم.

وی با اشاره به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان کبودراهنگ افزود: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا ۵۳۱۴ مراجعه کننده به مراکز درمانی این شهرستان داشته‌ایم که از این تعداد ۱۸۲۸ مورد مثبت ۷۱۵ مورد بستری و ۱۱۱۳ مورد سرپایی و ۳۴۱۴ مورد منفی و ۱۷۲۳ مورد ترخیص به ثبت رسیده است.

احمدی کانون پخش بیماری کرونا را عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی دانست و اضافه کرد: برگزاری مراسم عروسی و ترحیم و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی از مهم‌ترین علل و کانون پخش بیماری در این شهرستان است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کبودراهنگ یاد آور شد: هر نوع تجمع خانوادگی و گروهی مراسم عروسی و عزا باعث تشدید ویروس کرونا و احتمال مرگ عزیزان را افزایش خواهد داد به طوری که تا کنون ۹۹ نفر از عزیزان خود را در این شهرستان از دست داده‌ایم.

وی در انتها با درخواست از مردم شهرستان خاطر نشان کرد: با توجه به ناشناس بودن برخی علائم این بیماری و ورود کرونای انگلیسی به برخی نقاط کشور اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند پیک بعدی کرونا بسیار شدیدتر و خطرناک‌تر خواهد بود.

انتهای پیام/وحید رستمی 
 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب