تازه ترین مطالب

تاریخ : 28. بهمن 1399 - 13:16   |   کد مطلب: 34960
جعفری نیکو گفت: در سال جاری مبلغ ۴۰میلیون تومان به امر آزمایشات ژنتیک خانواده های مددجویان جهت پیشگیری از معلولیت های ناشی از اختلالات ژنتیکی تخصیص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،«رضا جعفری نیکو» در گفت و گو با خبرنگار شبستان در همدان گفت: غربالگری نقش مهمی در سلامت جامعه دارد و خانواده ها کاملا آگاهانه در این غربالگری ها شرکت می کنند و از حمایت سازمان هم برای انجام مشاوره ها و آزمایشات ژنتیک برخوردار می شوند.

 

رئیس بهزیستی شهرستان کبودراهنگ بیان کرد: در سال جاری مبلغ  40 میلیون تومان به امر آزمایشات ژنتیک خانواده های مددجویان جهت پیشگیری از معلولیت های ناشی از اختلالات ژنتیکی تخصیص یافته است.

 

وی اظهار داشت: اجرای این طرح در راستای پیشگیری از معلولیت ها و شناسایی بیماری هایی که منجر به معلولیت است انجام می شود.

 

وی با تاکید بر اینکه تولد نوزادان معلول، علاوه بر بار اقتصادی بر خانواده و جامعه، منجر به فشارهای عاطفی بر خانواده می شود، گفت: خانواده های بسیاری هستند که تولد نوزاد معلول باعث عدم تمایل به فرزندآوری به دلیل ترس از معلولیت دارند.که انجام مشاوره ها و آزمایشات ژنتیک را گامی در جهت سالم سازی جامعه و امید به داشتن فرزندان سالم و با نشاط است.

 

رئیس بهزیستی شهرستان  کبودرآهنگ در مورد آمار بالای ازدواج فامیلی در شهرستان کبودراهنگ و احتمال افزایش معلولیت زایی، گفت: غربالگری های ژنتیک شامل ۳ مرحله، پیش از ازدواج، پیش از بارداری و حین بارداری است که ۲ مرحله اول مهمتر بوده و درصد تولد نوزادان سالم و معلول مشخص خواهد شد.

 

جعفری نیکو  با اشاره به اقدامات مهم بهزیستی در راستای آگاه سازی جامعه افزود:  غربالگری نقش مهمی در سلامت جامعه دارد و هیچ گونه اجباری در کار نیست،خانواده ها کاملا آگاهانه در این غربالگری ها شرکت می کنند و از حمایت سازمان هم برای انجام مشاوره ها و آزمایشات ژنتیک برخوردار می شوند و این مسئله منجر به ترغیب بیشتر خانواده ها برای انجام غربالگری و پیشگیری از تولد نوزادان دارای معلولیت شده است.

 

پایان پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب