تازه ترین مطالب

تاریخ : 28. بهمن 1399 - 13:29   |   کد مطلب: 34961

شهردار شیرین سو شهرستان کبودراهنگ اعلام کرد: در شهر شیرین سو شهروندانی که براساس الگوی پیشنهادی شهرداری اقدام به زیباسازی نمای ساختمان خود کنند، جایزه خوش حسابی می گیرند و از پرداخت عوارض معاف می شوند.

سیدمصطفی موسوی دوشنبه ۲۷ بهمن ماه در جلسه هماهنگی برنامه های شهرداری شیرین سو در سال آینده، با اشاره به نقش شهروندان در زیباسازی شهر گفت: به منظور تشویق و جلب مشارکت عمومی شهروندان برای حفظ و زیبایی شهر چنانچه مالکان املاک و اراضی واقع در محدوده قانونی شهر تا پایان شهریورماه ۱۴۰۰ نسبت به تکمیل نمای ساختمان خود براساس الگوی پیشنهادی شهرداری اقدام کنند، از جایزه خوش حسابی معافیت به میزان صددرصد عوارض سطح شهر سالیانه می شوند.

وی ادامه داد کلیه شهروندان که از اول تا ۳۰ شهریورماه اقدام به دریافت پروانه ساختمانی کنند، به میزان ۲۵ درصد از تخفیف عوارض پروانه ساختمانی بهره مند خواهند شد و افرادی که مشمول جریمه ماده ۱۰۰ شده‌اند اگر جریمه خود را ظرف ۱۰ روز پرداخت کنند، به میزان ۲۵ درصد عوارض ساخت از تخفیف بهره مند می شوند.

شهردار شیرین سو بیان کرد: کلیه شهروندان در صورت پرداخت عوارض خود تا پایان اردیبهشت ماه به میزان ۳۰ درصد عوارض سال جاری و تا پایان شهریورماه به میزان ۲۰ درصد عوارض سال جاری از تخفیف عوارض سطح شهری و کسب و پیشه و پروانه ساختمانی بهره‌مند خواهند شد.

وی از تصویب دفترچه تعرفه عوارض محلی و بهای خدمات شهرداری با رویکرد ارائه خدمات به خانواده های تحت پوشش نهادهای حمایتی و عدم افزایش بهای خدمات شهرداری در سال آینده خبر داد و با اشاره به تخفیفات پیش‌بینی شده برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی گفت: رعایت حال مددجویان در همه حال بر مسئولان لازم است، بر این اساس شهرداری شیرین سو برای مددجویان، معافیت صددرصدی عوارض سطح شهری سال جاری و تخفیفات ویژه برای عوارض معوق درنظر گرفته است.

شهردار شیرین سو ادامه اداد: در صورت اخذ پروانه ساختمانی به نام مددجویان بهزیستی افراد مذکور از تخفیف صددرصدی کارکرد ماشین‌آلات عمرانی در ساخت واحدهای مسکونی بهره‌مند می‌شوند.

وی در ادامه گریزی به کلیات تعرفه مصوب عوارض محلی و بهای خدمات شهرداری در سال آینده زد و یادآور شد: در سال ۱۴۰۰ شرایط اقتصادی و اجتماعی شهروندان در نظر گرفته شده و در سال آینده افزایشی در تعرفه ها نخواهیم داشت.

به گفته موسوی، با توجه به شرایط حاکم بر جامعه و شیوع ویروس کرونا و وجود تحریم های ظالمانه در راستای همراهی و مساعدت قانونی مسئولان با مردم به طور کلی رویکرد دفترچه تعرفه عوارض محلی و بهای خدمات شهرداری افزایش نخواهد داشت و با نگاه عادلانه و رعایت انصاف تنظیم و مصوب شده است.

وی اضافه کرد: منابع درآمدی شهرداری ها در قانون مشخص است و عمدتاً از محل اخذ عوارض و بهای خدمات تأمین می شود که درآمدهای حاصله نیز با اجرای پروژه‌های مختلف عمرانی، خدمات شهری به خود شهروندان برمی‌گردد و موجب توسعه شهری خواهد شد.

به گفته شهردار شیرین سو، امروزه مشکلات و نارسایی‌های مالی برای اداره امور شهری از مهمترین  مشکلات شهرداری هاست، با این وجود رعایت حال مردم و درک شرایط اقتصادی خانواده ها نیز حائز اهمیت بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به معافیت‌های دفترچه تعرفه عوارض و بهای خدمات در سال ۱۴۰۰ مطرح کرد: تعرفه بهای خدمات شهرداری در برخی از موارد نیز تخفیفاتی را برای شهروندان درنظر گرفته است در ضمن کلیه شهروندان نیز در صورت پرداخت عوارض کسب و پیشه در نیمه اول سال از تخفیف ۵۰ درصدی سال جاری و ۲۵ درصد عوارض معوق بهره مند خواهند شد.

موسوی ضمن تأکید بر نقش معلمان و فرهنگیان در اعتلای فرهنگ شهر و تربیت آینده سازان افزود: در سال آینده و به مناسبت گرامیداشت مقام معلم و بزرگداشت هفته معلم، فرهنگیان در صورت اقدام به پرداخت عوارض سطح شهری در سه ماهه اول سال از تخفیف ۵۰ درصدی در عوارض سطح شهری در همان سال و ۲۵ درصد در عوارض معوق بهره‌مند می شوند.

وی در پایان اظهار کرد: همه تلاش شهرداری برای رفاه و آسایش شهروندان است و ارائه تخفیفات به مناسبت های مختلف و اقشار مختلف مردمی نشان از حسن نیت این نهاد محلی دارد بنابراین انتظار داریم شهروندان نیز نسبت به توسعه و آبادانی شهر خود حساس باشند و با پرداخت به موقع عوارض شهرداری را در ارائه خدمات بهتر و شایسته مردم یاری کنند.

انتهای پیام/

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب