تازه ترین مطالب

تاریخ : 3. اسفند 1399 - 13:24   |   کد مطلب: 34979
جعفری نیکو گفت: بهزیستی با کمک و همکاری بانک های شهرستان سعی کرده شرایطی برای مددجویان جویای کار فراهم کند که با دریافت تسهیلات اشتغال زایی در قالب وام قرض الحسنه با بازپرداخت پنج ساله بتوانند به خودکفایی برسند و از چرخه حمایت خارج شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،«رضا جعفری نیکو» از ایجاد شغل برای 167 نفر از مددجویان تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان کبودراهنگ خبر داد و به خبرنگار شبستان گفت: بهزیستی با کمک وهمکاری بانک های شهرستان سعی کرده شرایطی برای مددجویان جویای کار فراهم کند که با دریافت تسهیلات اشتغال زایی در قالب وام قرض الحسنه با  بازپرداخت پنج ساله بتوانند به خودکفایی برسند و از چرخه حمایت خارج شوند.

 

رئیس بهزیستی شهرستان کبودراهنگ بیان کرد: بالغ بر هشت میلیارد و 350 هزار تومان تسهیلات اشتغال زایی در سال جاری به  50نفر از بهبودیافتگان اعتیاد ، 33نفر از زنان سرپرست ، 68 نفر از معلولین و آسیب دیدگان اجتماعی با مبلغ 800 میلیون تومان  پرداخت شده است.

 

وی افزود: این تسهیلات از منابع مالی بند ب تبصره ۱۶  قانون بوجه سال جاری ، اشتغال روستایی و مانده اعتبار از سال قبل  به بخش‌های کارآفرینی، راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک، توانمندسازی و خود اشتغالی مددجویان پرداخت شده است.

 

جعفری نیکو اظهار داشت: بهزیستی بدنبال ایجاد شغل جدید برای مددجویان تحت پوشش  است که امیدواریم با توجه به نظارت های لازم این اشتغال ها به صورت پایدار باشد ومددجویان از چتر حمایت سازمان خارج و بازتوان شوند.

 

رئیس بهزیستی شهرستان کبودراهنگ خاطر نشان کرد : لزوما افرادی که جامعه هدف بهزیستی هستند مستمری بگیر  این سازمان نیستند در واقع افرادی که خدمات غیر مستمر از بهزیستی دریافت می‌کنند جزء جامعه هدف این سازمان محسوب می‌شود بنابراین برای جامعه هدف بهزیستی به طور کلی برنامه‌هایی در حوزه اشتغال، توانمندسازی داریم و  پذیرایی طرح‌ها و ایده‌های این افراد وکارافرینان هستیم.

 

 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب