تازه ترین مطالب

تاریخ : 5. اسفند 1399 - 11:47   |   کد مطلب: 34986
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان مطرح کرد؛
بارش باران امسال بهتر از پارسال
بارش باران امسال بهتر از پارسال

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، منصور ستوده، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه در اسفند ماه گذشته میزان بارندگی های استان ۱۷۸ میلی متر و در بلندمدت ۱۸۰ میلی متر گزارش شده بود گفت: طبق اندازه گیری ها در سال جاری تاکنون شاهد بارندگی ۲۱۱ میلی متری در همدان بوده‌ایم.

ستوده ادامه داد میزان بارندگی نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد افزایش پیدا کرده است. وی ابراز امیدواری کرد  با بارش رحمت الهی طی روز های باقی مانده از سال جاری و ابتدای بهار سال آینده وضعیت ذخیره ی آب بهتر شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان در توضیح وضعیت سد اکباتان همدان گفت: در حال حاضر ۳۹ درصد ظرفیت سد پر است و هر ثانیه ۰٫۹ متر مکعب از آن برداشت می شود. همچنین ۷۸ درصد ظرفیت سد آبشینه و ۶۹ درصد از ظرفیت سد شیرین سو تکمیل است.

وی با بیان اینکه اکنون ورودی سد اکباتان ۱.۱ مترمکعب در ثانیه و حجم فعلی آن ۱۳.۱ میلیون مترمکعب است افزود: میدواریم با بارندگی های آتی به سطح بالاتری از ظرفیت تمام سد های استان برسیم.

گفتنیست حسن باقری شکیب کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان از پایدار بودن جبهه هوای سرد تا پایان هفته در استان همدان خبر داد و تصریح کرد: تا آخر هفته سامانه بارشی وارد استان نمی‌شود و دمای هوا همچنان در استان تا ۷ درجه سانتیگراد زیر صفر هم می‌رسد.

این کار شناس هوا شناسی ادامه داد: در این هفته از سرعت باد در همدان به تدریج کاسته می شود و دمای هوا بین منفی تا مثبت ۶ درجه در نوسان است .

انتهای پیام /ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت