تازه ترین مطالب

تاریخ : 6. اسفند 1399 - 8:28   |   کد مطلب: 34989
مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کبودراهنگ از ثبت ملی‌ درختان «بید سفید» در فهرست میراث طبیعی کشور خبر داد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،مهدی غلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در جلسه شورای ثبت ملی میراث طبیعی وزارت میراث فرهنگی کشور مورخ ۹۹/۱۲/۰۳، پیشنهاد ثبت ملی درختان بید سفید روستای سراب بخش گل تپه مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت و تصویب شد.

وی بیان کرد: درختان کهن بید سفید در پایین غار سراب یکی از جاذبه‌های بالقوه گردشگری است که با پیگیری‌های اداره میراث فرهنگی کبودراهنگ در سال جاری برای ثبت اثر به نتیجه رسید و مورد تصویب قرار گرفت.

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کبودراهنگ ادامه داد: روستای سراب در مسیر گردشگری به غارعلیصدر قرار گرفته است و خانه‌های بوم گردی خان قالان و باغ سراب طی سه سال گذشته در این روستای زیبا ایجاد شده‌اند.

وی در ادامه مطرح کرد: پرونده پیشنهادی ثبت حمام کردآباد، حمام روستای هدف گردشگری اکنلو، حمام روستای چارلی و پل الان علیا طی دو ماه جاری تکمیل و به استان ارسال شده است تا بررسی‌های لازم برای ثبت ملی صورت پذیرد.

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کبودراهنگ در پایان بیان کرد: در شهرستان کبودراهنک ۲۳۶ جاذبه تاریخی، فرهنگی و مذهبی وجود دارد که از این تعداد ۱۲۴ اثر در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفته است‌.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب