تازه ترین مطالب

تاریخ : 6. اسفند 1399 - 9:28   |   کد مطلب: 34997
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: مشکلات اقتصادی، بیکاری و مسائل مستأجرین باید پیگیری و حل شود زیرا وجود این مشکلات در نظام اسلامی قابل تأیید و پذیرش نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی‌موثقی در جلسه درس اخلاق کارکنان تیپ انصارالحسین (ع) که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد، اظهار کرد: چنانچه در روایات فراوان وارد شده است محبت و دلبستگی دنیا عامل و رأس همه خطاها و گرفتاری‌ها است و تمام گرفتاری‌های بشر امروز به خاطر دنیاپرستی است.

وی با با شرح خطبه ۸۱ نهج البلاغه امیرالمؤمنین (ع) به تبیین جایگاه و نگرش دین در باب دنیاپرستی و دلبستگی به مادیات پرداخت و اظهار داشت: البته تلاش برای رفاه انسان مذموم نیست و اهل بیت (ع) اهل کار بودند و ثروت‌های عظیمی در اختیار داشتند، اما آنچه مهم است زندگی ساده و پرهیز از اسراف و تجمل و عدم دلبستگی و طمع به لذت‌های مادی است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: مشکلات اقتصادی و بیکاری و مشکلات مستأجرین باید پیگیری و حل شود و وجود این مشکلات در نظام اسلامی قابل تأیید و پذیرش نیست، اما در عین حال مردم نیز با وجود انتقاد و اعتراض، نباید به خاطر این مشکلات از خداوند گله‌مندی کرده و ناسپاسی کنند.

وی بیان داشت: رضایتمندی و شکر به درگاه خدا از مهمترین شئون زیادی نعمت و برکت‌ها است و شاید یکی از عوامل بروز بیماری‌ها و قحطی و مشکلات غیرطبیعی امروز، ناسپاسی‌های انسان باشد.

شعبانی‌موثقی افزود: مطالعه و الگوگیری از سیره و سبک زندگی ائمه اطهار (ع) فرد و جامعه را به سعادت و کمال حقیقی می‌رساند.

وی با اشاره به اهمیت ماه رجب و تقرب به درگاه الهی گفت: این ماه بزرگ، فرصتی بزرگ برای آشتی با خدا و ایجاد پیوند و محبت با خداوند متعال است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان اظهار داشت: انس با قرآن و نافله و اتصال انسان و به ویژه قشر جوان با منبع فیض الهی در روحیه و طهارت باطن انسان اثرات بسیار عجیبی دارد که نباید از آن غافل شد.

وی با سفارش به انجام عبادات و اعمال ماه‌های شریف رجب و شعبان و رمضان گفت: با تقویت رابطه خود و خانواده با معنویات می‌توانیم بسیاری از گره‌های موجود در نظام اجتماعی را رفع کنیم.

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب