تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 5. فروردين 1400 - 10:52   |   کد مطلب: 35114
کبودراهنگ، شهر چشمه و راهنگ‌های پر آب دارای آثار تاریخی متعددی است که تاریخ‌بنای این شهر بر اساس شواهد موجود به سده‌های پیش از ظهور اسلام برمی‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، واژه کبود+راهنگ از شهر چشمه کبود، چشمه‌ای که از نظر پرآبی به رنگ کبود تمایل دارد، گرفته شده و دلیل آن وجود چشمه و راهنگ‌های پر آب در اطراف شهر بوده است.

شهرستان کبودراهنگ دارای توانمندی‌ها و ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری و ورزشی زیادی است، غار شگفت انگیز علیصدر یکی از این ظرفیت هاست که در صورت توجه به آن و ایجاد امکانات و زیرساخت‌های مناسب رفاهی و تفریحی می‌توان در راستای درآمدزایی و ایجاد اشتغال بهره‌ها برد.

علیصدر، بزرگ‌ترین غار آبی جهان، یکی از غارهای تالابی ایران و از معدود غارهای آبی جهان به شمار می‌رود که در شهرستان کبودراهنگ واقع شده است.

سالانه بیش از ۸۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی از این جاذبه منحصر بفرد دیدن می‌کنند، اگر چه با شیوع کرونا این رقم کاهش یافته و بر اساس آخرین تصمیمات ستاد مقابله با کرونا تا اردیبهشت ماه تعطیل است، مسیر دسترسی به این غار نیز در شان این پدیده شگفت انگیز نیست.

از دیگر جاذبه‌های این شهرستان می‌توان به تالاب شیرین سو و موزه پروفسور بالتازار در روستای هدف گردشگری اکنلو و پل تاریخی کوریجان اشاره کرد.

این شهرستان با بیش از ۴ هزار ورزشکار سازمان یافته توانسته مقام‌های ملی و بین الملی خوبی کسب کند، در حال حاضر تیم‌های دو و میدانی و کاراته بانوان و آقایان، کبدی و فوتسال این شهرستان به عنوان نمایندگان استان در لیگ‌های مختلف حضور دارند.

تهیه و توزیع بیش از ۱۰ هزار بسته معیشتی و فداکاری کادر درمان در یک سال کذشته نیز برگ زرین دیگری از افتخارات این شهرستان است.

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب