تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 5. فروردين 1400 - 11:06   |   کد مطلب: 35115
نماینده مردم همدان در مجلس:
معدن هیزج به نفع مردم تعطیل می‌شود
نماینده مردم همدان در مجلس گفت:اگر سازمان صمت در بررسی خود اعلام کند فعالیت معدن هیزج در منطقه قهاوند مشکلی برای منابع آبی منطقه ایجاد می‌کند از فعالیت این بخش جلوگیری شده و معدن به نفع مردم تعطیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،حجت الاسلام احمد حسین فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  همدان  پیرامون وضعیت معدن هیزج شهر قهاوند اظهار داشت: فعالیت این معدن سبب اعتراض اهالی و بروز برخی مشکلات در منطقه شده است.

وی افزود: در بازدیدی که از این معدن داشتیم و در گفت‌وگو با مردم٬ جلسه‌ای را با حضور مسئولان مربوطه مانند منابع طبیعی٬ میراث فرهنگی٬ محیط زیست٬ صمت و غیره برگزار کردیم تا پرونده معدن مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم همدان در مجلس بیان کرد: بابررسی به عمل آمده مشخص شد مشکل این معدن مربوط به بخش زمین شناسی است یعنی مسئولان مربوطه بدون اینکه وضعیت معدن را از نظر زمین شناسی مورد بررسی قرار دهند مجوز استخراج صادر کرده بودند که همین مسئله ممکن است در آینده خطراتی را هنگام انفجار برای چشمه‌ها و منابع آبی منطقه به وجود آورد.

وی عنوان کرد: با هماهنگی به عمل آمده مقرر شد معاونت معدن سازمان صمت اقداماتی را در این بخش انجام داده و ضمن بررسی مشکل اگر اعلام شود که فعالیت معدن مشکلی برای منابع آبی منطقه ایجاد می‌کند از فعالیت این بخش جلوگیری شده و معدن به نفع مردم تعطیل می‌شود.

فلاحی درباره ظرفیت بالای ایجاد اشتغال دراین عرصه درباره وضعیت معادن استان بیان کرد:‌ ظرفیت استفاده شده از معادن استان بسیار پایین است و درحالیکه ما در سراسر استان صاحب معدن هستیم با این وجود هنوز از ظرفیت معادن استان آنطور که باید استفاده نشده و اشتغال مورد نظر نیز ایجاد نشده است.

وی افزود: ما برای توسعه معادن استان جلسه‌ای در وزارت صمت و جلسه‌ای نیز در استان داشتیم تا مشکلات و ظرفیت‌های استان در این بخش بررسی شود علاوه براین در بازدیدی که قرار است از سوی وزارت صمت از معادن استان و ارائه طرح مناسب برای فعال سازی آنها رخ دهد تلاش ما بر این است با اجرای برنامه ضمن فعال سازی معادن استان٬ مسئله فرآوری محصولات استخراج شده از معادن نیز در خود استان انجام شود چرا ما که به مسئله اشتغال توجه داریم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب