تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 28. تير 1400 - 11:01   |   کد مطلب: 35518
رییس سازمان تبلیغات اسلامی کبودراهنگ:
همایش آسیب شناسی مداحان استان همدان برگزار شد
حجت الاسلام ابوالحسن کیهانی از برگزاری همایش آسیب شناسی مداحان استان همدان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، حجت الاسلام ابوالحسن کیهانی، رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان کبودراهنگ در گفتگو با کورنگ نیوز ؛ اظهار کرد: با توجه به همزبان بودن شهرستان های فامنین،رزن و کبودراهنگ کارگاهی تحت عنوان آسیب شناسی مداحی در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.

وی با اشاره به نقش مداحان برای مقابله با دشمن افزود: مداحان و ستایشگران امروز در جبهه جنگ نرم مدافعان حریم ایمان،اخلاق و معرفت هستند.

کیهانی با اشاره به اهمیت جنگ نرم و جنگ فرهنگی در جامعه امروزی اضافه کرد: ارائه سخنان اثر گذار و هدایت گر در قالب اشعار و مدیحه از مسئولیت های خطیر مداحان در جبهه جنگ فرهنگی است.

وی لزوم استفاده از ظرفیت های مداحان در ایجاد تحول در جامعه را بسیار مهم دانست و گفت:مداحان طرفیت بسیار بالایی در اختیار دارند و استفاده از این فرصت می تواند تحول عظیمی در اعماق دلهای عاشقان اهل بیت ایجاد نماید.

رییس تبلیغات اسلامی شهرستان کبودراهنگ در خصوص پایه های اصلی مداحی افزود: صدای خوش،آهنگ درست،لفظ خوب و مضمون حقیقی از پایه های اصلی هنر مداحی است اما نحوه عملکرد و رفتار مداحان از عواملی است که می تواند اثرات کار مداحان را تحت الشعاع قرار دهد.

وی در انتها با اشاره به وظیفه خطیر مداحان در جامعه خاطر نشان کرد: کار هنرمندانه مؤثر و جهت بخش بهترین و بالاترین پاسداری از دین و ارزش های اسلام است .

انتهای پیام/وحید رستمی 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت