تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 5. مرداد 1400 - 8:54   |   کد مطلب: 35540
صنایع غیرفعالی که به چرخه تولید بازگردانده شدند؛
حمایت بانک ملی از شرکت شادچین تولید کننده شیر تغلیظ شده شیرین در همدان
بانک ملی در اقدامی قابل توجه تولید کنندگانی که به هر دلیلی نتوانستند اقساط خود را پرداخت کنند به شرط اجاره و تملیک به تولید کنندگان واقعی اهدا کرده تا هر طور شده چرخ های تولیدی بچرخد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، 

تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران اتفاق آشنای این سال ها در حوزه تولید در ایران است اما این بار در همدان روح جدیدی در یک واحد تولیدی دمیده شد تا شاهد خرد شدن چرخه های تولید آن نباشیم.

تور رسانه ای بانک ملی در کارخانه های احیا شد

بانک ملی در اقدامی قابل توجه تولید کنندگانی که به هر دلیلی نتوانستند اقساط خود را پرداخت کنند به شرط اجاره و تملیک به تولید کنندگان واقعی اهدا کرده تا هر طور شده چرخ های تولیدی بچرخد.

پریسا آقا خانی، مدیرعامل شرکت شاد چین نگین خاورمیانه در جمع خبرنگاران گفت: محصولی را که در شرکت تولید می کنیم حدود ۳۸ سال است از کشورهایی چون سنگاپور و مالزی وارد ایران می شد.

وی ادامه داد: ولی در حال حاضر یک محصول وارداتی را به کشورهای مختلفی چون عراق، لبنان،افغانستان ک پاکستان صادر می کنیم.

این تولید کننده افزود: از سال ۱۳۹۶یک سری اقلام بعنوان کالاهای غیرضروری شناخته شد مثل برخی خوراکی های لوکس که ورودشان به کشور ممنوع شد.

وی ادامه داد: در همان زمان من و همکارم آقای حیدری تصمیم به راه اندازی کارخانه گرفتیم که در استانهای مختلف به همدان رسیدیم و این واحد تولیدی را برداشتیم‌، با همکاری بانک ملی و شرایط اجاره به شرط تملک به ما واگذار شد.

آقا خانی گفت: با پیش پراخت اولیه توانستیم نصب دستگاهها را شروع کنیم که در تسریع کار بسیار مثبت بود و در گرفتن محوز ادارات هم ادارات مختلف چون صنعت و معدن و غذا و دارو کمک کردند.

وی تاکید کرد: خوشبختانه مردم تا بحال استقبال خوبی از محصول کرده اند .

آقاخانی افزود: از افراد رای باز زندان و کسانی که آسیب دیده اند برای پرسنل استفاده کردیم تا بنحوی کمک کرده باشیم .

وی گفت:ظرفیت تولیدی بالایی داریم و با دو شیفت کاری از پرسنل توانستیم ظرفیت ها را بالا ببریم و مشتریان را جذ ب کنیم ، به دنبال توسعه هستیم هر چند فضای کمی داریم و سخت گیری های مجوز از یک سوباعث کند شدن کارها شده است.

آقاخانی تاکید کرد: به دنبال راه اندازی خط های دیگرهستیم تا افراد بیشتری را مشغول به کار کنیم.

وی افزود: این محصول شیر تغلیظ شده یا شیر عسلی است که بیشتر در کافه ها و قنادی ها استفاده می شود.

این تولید کننده گفت: افتخار می کنم که توانستیم محصولی را که خیلی روند تولید آن سخت است به بازار ارائه دهیم چرا که حتی کارخانجات لبنی های بزرگ هم این محصول را تولید نکردند چون درصد آزمون و خطای بالایی دارد.

وی افزود: بانک ملی در احیای واحد تولیدی تعامل بسیار خوبی داشتند چرا که اقساط معوقه داشتیم و کمک کردند تا پرداخت شد.

آقاخانی گفت: برخی به خرید کالاهای خارجی افتخار می کنند و با هر سلیقه ای نمی توان جنگید.

وی ادامه داد: قیمت صادرات بسیار پایین است و فقط برای تامین سرمایه در گردش صادر میکنیم چرا که صادرات پول نقد را وارد مجموعه می کند و با آن می توان مواداولیه را تامین کرد، وگرنه سودریالی در صادرات نداریم.

وی با بیان اینکه ۴۵٪محصول تولیدی شکر است گفت: متاسفانه صنعت و معدن حواله می دهند و چک هم قبول نمی کنند.

آقاخانی با اشاره به قطعی های مکرر برق گفت: یکساعت قطعی برق خسارت زیادی به واحدهای تولیدی می زند مثلا امروز باید ۹تن بار می زدیم که قطعی برق باعث شد ۳ تن بار بزنیم.

گفتنی است: در شرکت شاد چین نگین خاورمیانه ۳۶ نفر مَشغول به کار هستند و به استانهای آذربایجان، کرمان، خوزستان، ایلام، مازندران، تهران و البرز ارسال می کنیم.

محمد رحیمی موقت رییس شعبه مرکزی همدان در جمع خبرنگاران گفت: این شرکت به اسم شرکت زاگرس شیر براساس مجوزی که داشتند در حوزه لبنی فعالیت کردند و در سال ۱۳۸۶بنگاه های زود بازده با تسهیلات ۱۲ درصد کار را شروع کردند که متاسفانه این واحد تولیدی نتوانست اقساط را پرداخت کند و ناچار به تملیک واحد شدیم و در قالب اجاره به شرط تملیک و ۶ ماه تنفس واحد تولیدی را واگذارکردیم.

وی ادامه داد: بانک ملی همیشه در حمایت از بخش تولید پیش قدم بوده است و هر واحد تولیدی فعال را نه تعطیل و نه تملیک می کند.

انتهای پیام/ص 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت