تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 23. مرداد 1400 - 12:20   |   کد مطلب: 35582
رئیس کمیته امداد شهرستان کبودراهنگ:
پرداخت ۲۲۰ میلیون تومان وام اشتغال به مددجویان
رئیس کمیته امداد شهرستان کبودراهنگ از پرداخت ۲۲۰ میلیون تومانی وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد کبودراهنگ در ۳ ماهه نخست خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،

علی جعفری، رئیس کمیته امداد شهرستان کبودراهنگ در گفتگو با عصر همدان؛ گفت: یکی از اهداف اصلی این نهاد، ایجاد اشتغال تولید محور در جهت خودکفا نمودن خانواده‌های تحت حمایت است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال زایی این نهاد در قالب طرح‌های کارانگیزی، خودکفایی، توان‌افزایی و کارفرمایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت می‌شود افزود: در ۳ ماهه نخست با پرداخت تسهیلات خودکفایی به مددجویان، ۱۶ نفر از خانواده‌های تحت حمایت به مرحله خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

جعفری به نقش مؤثر خیرین و نیکوکاران در تأمین نیازهای اساسی خانواده‌های نیازمند کمیته اشاره کرد و گفت: مردم نوع‌دوست می‌توانند با افتتاح حساب و سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت، بستر مناسبی جهت ارائه تسهیلات هدفمند و اثربخش در راستای رفع مسائل و مشکلات نیازمندان فراهم نمایند.

وی ادامه داد: در ۳ ماهه نخست امسال با مبلغ ۲۲۰ میلیون تومان ۷ مورد وام اشتغال و خودکفایی برای مددجویان شهرستان کبودراهنگ اجرا شد که ۷۰ میلیون تومان از منابع امدادی و ۱۵۰ میلیون تومان از منابع بانکی پرداخت‌شده است.

وی با اشاره به وام های پرداخت شده افزود: از ۷ مورد وام پرداختی، یک مورد در شهر و ۶ مورد در روستا ایجاد اشتغال کرده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان کبودراهنگ با اشاره به زمینه های اعطای وام بیان کرد:وام ها در زمینه‌های خدمات، صنایع‌دستی، کشاورزی، دامداری و مشاغل خانگی اجراشده و بیشترین فرصت شغلی ایجادشده درزمینهٔ دامداری بوده است.

وی در انتها خاطر نشان کرد: در ۳ ماهه نخست به‌منظور جلوگیری از انحراف طرح‌ها و راهنمایی به‌موقع مجریان طرح‌های اشتغال ۶۴۲ مورد نظارت انجام‌گرفته است.

انتهای پیام/ص

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت