تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 2. شهريور 1400 - 10:05   |   کد مطلب: 35606
حجت‌الاسلام‌والمسلمین احد آزادی‌خواه گفت: کلیت وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور برای تشکیل هیئت‌وزیران قابل دفاع هستند و آیت‌الله رئیسی با توجه به شعارهای خود وزرا را انتخاب و معرفی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان؛ با اشاره به وضعیت معرفی و بررسی وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کلیت وزرای پیشنهادی قابل دفاع هستند و آیت‌الله رئیسی با توجه به شعارهای خود وزرا را انتخاب و معرفی کرده است.

وی افزود: رئیس‌جمهور در انتخاب وزرا هم از تجربه مجریبن، افرادی باسابقه وزارت و دارای سوابق درخشان مدیریتی استفاده کرده است که از نمونه آن‌ها می‌توان به آقایان رستم قاسمی سردار وحیدی عزت‌الله ضرغامی اشاره کرد که قطعاً در دولت اثرگذار خواهند بود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه جوان‌گرایی و تخصص از دیگر ویژگی‌های وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور است، تصریح کرد: افرادی چون آقای زارع پور که از جوانان خوش‌فکر و باانگیزه است می‌تواند در وزارتخانه معرفی‌شده بسیار اثرگذار باشد.

وی استفاده حداقلی از ظرفیت مجلس شورای اسلامی برای وزارتخانه‌های دولت را از دیگر ویژگی‌های کابینه معرفی‌شده رئیس‌جمهور دانست و گفت: این امر از هر دو جهت مفید است و آقای رئیسی در معرفی وزرا از دل مجلس افراط نکرده و فقط دو نماینده در بین وزرای معرفی‌شده دیده می‌شود که هر دو آن‌ها از مدیران توانمند هستند.

حجت‌الاسلام آزادی‌خواه تأکید کرد: رئیس‌جمهور درمجموع تیمی متشکل و دارای راهبرد را برای هیئت‌وزیران انتخاب کرده که می‌توان آینده خوبی را برای کشور پیش‌بینی کرد.

وی با اشاره به وضعیت تیم اقتصادی دولت بیان کرد: آقای رئیسی، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه را انتخاب کرده است و وزیر اقتصاد نیز معرفی‌شده است و فقط انتخاب رئیس بانک مرکزی مانده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بر اساس اعلام وزیر پیشنهادی اقتصاد قرار شده است انتخاب رئیس بانک مرکزی بعد از گرفتن رأی اعتماد به وزیر اقتصاد و دارایی با هماهنگی رئیس‌جمهور رئیس بانک مرکزی نیز انتخاب شود.

وی افزود: با این تفاسیر و به مدیریت معاون اول رئیس‌جمهور دولت به دنبال ایجاد یک تیم اقتصادی قوی و تأثیرگذار است تا بتواند کشور را در شرایط اقتصادی کشور را تغییر دهند‌.

حجت‌الاسلام آزادی‌خواه بابیان اینکه نماینده‌های مجلس شورای اسلامی در رابطه با برخی وزرای پیشنهادی هم زاویه‌های حداقلی دارند، تصریح کرد: اصل اولیه مجلس شورای اسلامی همراهی با رئیس‌جمهور است اما در انتها مجلس استقلال خود را حفظ کرده و تصمیم‌گیرنده نهایی در انتخاب وزرا نماینده‌های مجلس هستند.

وی به تغییر آیین‌نامه مجلس شورای اسلامی جهت دادن رأی اعتماد به وزرا اشاره و عنوان کرد: هرکدام از وزارت پیشنهادی با توجه به تغییر آیین‌نامه از سال گذشته متناسب با هر کمیسیون باید برنامه‌های خود را ارائه کنند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌طور مثال کمیسیون تخصصی وزیر نفت در کمیسیون انرژی است اما وزیر پیشنهادی باید در مابقی کمیسیون‌ها نیز حاضر و برنامه‌های خود را متناسب لا آن ارائه دهد.

وی افزود: وزیر پیشنهادی نفت با حضور در کمیسیون کشاورزی در حوزه‌های سوخت ماشین‌آلات کشاورزی، برقی کردن چاه‌های کشاورزی و انتقال گاز به گلخانه‌ها برنامه‌های خود را ارائه داد.

حجت‌الاسلام آزادی خواه افزود: سایر وزرای پیشنهادی نیز با حضور در کمیسیون کشاورزی برنامه‌های خود را در بحث تخصصی ارائه دادند.

انتهای پیام/ص

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت