تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 16. شهريور 1400 - 11:16   |   کد مطلب: 35679
انیمشین «دشمن زباله‌ها» با هدف لزوم انداختن زباله‌ها در سطل زبانه و اهمیت تمیز نگه داشتن مسیر زائران اربعین تهیه و تولید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، فیلم کوتاه «دشمن زباله‌ها» که در قالب انیمیشن به اهمیت انداختن زباله در سطل و جلوگیری از ریختن زباله‌ها در مسیر زائران پیاده‌روی اربعین حسینی پرداخته است، مراحل تدوین نهایی را طی می‌کند و در روزهای آینده منتشر می‌شود.

نقش اول این مستند یک نوجوان عراقی است که همراه با مادر و خواهر کوچکش در راهپیمایی اربعین شرکت کرده است. خواهر کوچکترش یک لیوان را کنار سطل زباله می‌اندازد که در ذهن پسر نوجوان ناگهان همه زباله‌های آنجا بزرگ و بزرگتر می‌شود و مسیر را می‌بندد؛ به طوری که زائران امکان تردد از جاده را ندارند. بعد پسر عراقی به خود می‌آید و زباله‌ها را داخل سطل می‌اندازد و سایر زائران نیز با او همراه می‌شوند.

مستند «لیوان بین الحرمین» که اربعین سال گذشته منتشر شد

به گفته فرج صالحی، کارگردان فیلم کوتاه دشمن زباله‌ها که سال گذشته نیز مستند لیوان بین‌الحرمین را ساخته است، هدف از تهیه انیمشین «دشمن زباله‌ها» توجه به تمیز بودن مسیر زائران اربعین است که این امر توسط یک نوجوان عراقی در قالب انیمشین ۳ دقیقه و ۲۴ ثانیه‌ای به تصویر کشیده شده است.

انتهای پیام/ص

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت