تازه ترین مطالب

تاریخ : 23. شهريور 1400 - 11:05   |   کد مطلب: 35707
وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با ابراز نگرانی از احتمال شعله‌ور شدن آتش خشم فلسطینیان در پی تنش‌زایی‌های اخیر، گفتمدعی شد برای هرگونه تقابل در قدس اشغالی،‌ کرانه باختری و غزه آماده می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، رسانه‌های عبری‌زبان شامگاه دوشنبه مدعی شدند نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی چند عملیات بزرگ را که توسط گروه‌های مقاومت فلسطینی طرح‌ریزی شده بود، خنثی کردند.

شبکه‌های ۱۲ و ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی بدون ارائه جزئیاتی درباره ماهیت این عملیات‌ها یا نحوه خنثی‌سازی آنها، فقط گزارش دادند که سازمان امنیت داخلی این رژیم (شاباک) با همکاری نیروهای پلیس، چند حمله را در قدس اشغالی خنثی کرده است.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، در پی نگرانی دستگاه‌های امنیتی از احتمال وقوع عملیات‌های بیشتر، حدود ۲ هزار نیروی پلیس اضافی قرار است در این شهر مستقر شوند.

«عومر بار-لِو» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز درباره احتمال شعله‌ور شدن درگیری‌های جدید گفت: «نمی‌دانم که آیا در آستانه درگیری جدید هستیم یا نه. ولی قطعا در برهه بسیار حساسی قرار داریم، حملات اخیر، فرار زندانی‌ها و اینکه هنوز دو نفر از آنها بازداشت نشده‌اند، در کنار همه این‌ها مشکلاتمان با حماس».

بر اساس این گزارش، بار-لو ادامه داد: «هر حادثه‌ای می‌تواند کل منطقه را شعله‌ور کند،‌پس ما برای تشدید اوضاع در اورشلیم (قدس اشغالی)، یهودا و سامریه (کرانه باختری) و غزه آماده می‌شویم».

وی البته در لحنی که حاکی از ترس و نگرانی رژیم صهیونیستی از آغاز عملیات جدید گروه‌های مقاومت علیه این رژیم بود، گفت: «البته هیچکدام از طرف‌ها منفعتی در شعله‌ور کردن این بشکه باروت ندارند».

پیش از این، جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرده بود افزایش عملیات‌های استشهادی فلسطینیان طی این چند روز در قدس و کرانه باختری نشانه خشم ملت فلسطین از جرایم اشغالگران در حق اسرای در بند رژیم صهیونیستی است.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز با اشاره به حملات بامداد دوشنبه به چند نقطه در نوار غزه، مدعی شد تل‌آویو وضعیت ملتهب کنونی در نوار غزه را نمی‌پذیرد و در برابر اقدامات مقاومت فلسطین از جمله حماس ساکت نمی‌ایستد.

انتهای پیام/ص

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت