تازه ترین مطالب

تاریخ : 2. بهمن 1400 - 11:21   |   کد مطلب: 35956
جمعی از الگوهای موفق بانوان شهرستان کبودراهنگ در عرصه های مختلف فرهنگی هنری سازندگی ،کار آفرینی و ورزشی با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، صبح امروز جمعی از الگوهای موفق بانوان  بسیج در عرصه های مختلف سازندگی،فرهنگی اجتماعی ورزشی و..با نماینده ولی فقيه در این شهرستان دیدار و گفتگو کردند. 

در ابتدای این برنامه سرهنگ حسین سوری فرمانده سپاه شهرستان کبودراهنگ ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و خیر مقدم به حاضرین نقش زنان از ابتدای اسلام تاکنون را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: در قیام عاشورا رسالت بیان حقایق و زنده نگاه داشتن قیام و نگاهبانی از خاندان عصمت و ولایت بر عهده حضرت زینب کبری (س) بود و این جایگاه ویژه زن در صدر اسلام تاکنون است.

در ابتدای این برنامه مسئول بسبج جامعه زنان شهرستان کبودراهنگ به بیان بخشی از فعالیت ها و ظرفیت های حوزه بانوان در این شهرستان پرداخته و گزارشی از عملکرد یک ساله بانوان را تقدیم نماینده محترم ولی فقیه کرد.

در ادامه تعدادی از بانوان موفق در اقشار مختلف بسیج  به بیان دغدغه ها و مشکلات در حوزه بانوان پرداختند.

حجت الاسلام نقی باقری امام جمعه شهرستان کبودراهنگ در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و با اشاره به جایگاه ویژه زنان در پیشگاه خداوند اظهار کرد: مدیریت و سلامت روحی و روانی خانواده بر عهده زنان است.

وی با اشاره به جایگاه والای زنان در دین اسلام افزود: خداوند بزرگ ترین هدیه  و کوثری که به پیامبر خود هدیه کرد حضرت زهرا سلام الله علیها بودند.

امام جمعه شهرستان کبودراهنگ در خصوص دلایل افزایش طلاق در جامعه گفت: یکی از بزرگ ترین دلایل طلاق در جامعه ازدواج جوانان بدون مشورت با والدین و افراد باتجربه  است که متاسفانه در بیشتر مواقع منتهی به طلاق می شود.

وی  در انتها با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری در خصوص آتش به اختیار فرهنگی خاطر نشان کرد: دشمن به سراغ سنگرهای معنوی ما آمده است و زن و خانواده در پیکان حمله مستکبران عالم هستند که زنان با حیای ایرانی در مقابل این نقشه شوم دشمن آتش به اختیار و خودجوش با برنامه های فرهنگی خواهند ایستاد.

در انتهای این برنامه از نخبگان و زنان موفق در عرصه های مختلف با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر شد .

انتهای پیام/وحید رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت