تازه ترین مطالب

تاریخ : 25. شهريور 1392 - 4:42   |   کد مطلب: 8084
رئیس هیئت کبدی همدان از معرفی چهار تیم برتر مسابقات کبدی قهرمانی کشور جوانان که در کبودراهنگ در جریان است، خبر داد.

به گزارش کورنگ محمود کوثری‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: نهمین دوره مسابقات کبدی استاندارد جوانان پسر کشور و انتخابی تیم ملی که از روز شنبه 23 شهریور به میزبانی کبوداهنگ و در سالن ورزشی ولایت این شهرستان آغاز شده با معرفی چهار تیم برتر پیگیری شد.

وی افزود: در این رقابت‌های سه روزه 12 تیم از شش گروه برتر ایران حضور داشتند که طی دو مرحله به صورت دوره‌ای و حذفی با هم رقابت کردند و در نهایت چهار تیم به مرحله نیمه‌پایانی راه یافتند.

رئیس هیئت کبدی استان همدان اضافه کرد: در مرحله حذفی چهار تیم لرستان، گلستان، اصفهان و تیم میزبان همدان موفق شدند با شکست رقبای خود راهی مرحله بعد شوند.

به گفته وی صبح امروز طبق جدول باید ابتدا همدان به مصاف گلستان برود و تیم‌های لرستان و اصفهان برابر هم صف‌آرایی کنند.

کوثری‌فرد با اشاره به بالا بودن کیفیت این مسابقات و اینکه اصلاً امکان پیش‌بینی نتیجه‌ای وجود ندارد، خاطرنشان کرد: تیم همدان در هشتمین دوره این مسابقات به عنوان نایب قهرمانی دست یافته است و برای دفاع از این عنوان به میدان می‌رود.

وی اضافه کرد: تیم‌های برنده مسابقات صبح امروز به دیدار فینال و تیم‌های بازنده به عنوان سوم مشترک دست پیدا می‌کنند.

رئیس هیئت کبدی استان همدان با بیان اینکه شهرستان کبودراهنگ موفق شده در چند سال اخیر در بحث استعدادیابی کبدی‌بازان نخبه فعالیت‌های خوبی داشته باشد تصریح کرد: عملکرد هیئت کبدی کبودرآهنگ در جذب علاقه‌مندان به این رشته مطلوب بوده به دنبال ایجاد و ساخت یک خانه کبدی در این شهرستان هستیم.

وی ابراز داشت: با هماهنگی که با خیرین کبودراهنگ و همچنین مشارکت مجموعه فولاد ویان به دنبال ساخت این مکان برای فعالیت حرفه‌ای کبدی‌بازان شهرستان هستیم که با ساخت این خانه شرایط برای فعالیت بانوان در رشته هم فراهم خواهد شد.

کبدی کاران

کوثری‌فرد گفت: با هماهنگی‌های انجام محمدرضا مقصودلو رئیس فدراسیون کبدی ایران در مراسم پایانی و توزیع مدال و جوایز این مسابقات حضور خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه با حضور مسئولان فدراسیون کبدی و همچنین مسئولان ورزش استان و شهرستان کبودراهنگ کلنگ ساخت خانه کبدی به زمین زده می‌شود، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده و تعیین زمان مورد نیاز با حضور مسئولان دست‌اندرکار مراحل ساخت خانه کبدی کبودراهنگ هم‌زمان با اختتامیه این مسابقات آغاز می‌شود.

رئیس هیئت کبدی استان همدان افزود: قابلیت و شرایط شهرستان کبودراهنگ ایجاب می‌کند خود را به عنوان شهر کبدی ایران معرفی کند و با ساخت خانه کبدی این امر محقق می‌شود.

وی یادآور شد: حضور دو تیم از استان در لیگ برتر کبدی که بانوان توسط شهرداری ملایر و آقایان توسط باشگاه علیصدر همدان حمایت مالی می‌شوند، نشانگر رشد و علاقه‌مندی ورزشکاران این استان به رشته کبدی است.

کوثری‌فرد در پایان تصریح کرد: با حمایت یبشتر مسئولان ورزش استان از این رشته و همچنین جذب حامی مالی از بخش خصوصی در آینده نزدیک شاهد حضور تعداد زیادی از ورزشکاران استان در تیم‌های ملی خواهیم بود.

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت