پیغام خطا

Notice: Undefined property: stdClass::$comment_count در comment_node_page_additions() (خط 728 از /home/korangir/domains/korang.ir/public_html/modules/comment/comment.module).

تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 26. خرداد 1399 - 12:10   |   کد مطلب: 33475
اکبر کاووسی با بیان این که بیش از ۳ سال است که طرح جامع شهری بلاتکلیف مانده است و در این مورد تصمیم‌گیری نمی‌شود، گفت: در سه سالی که در شورای پنجم عضویت دارم هیچگونه تفکیکی اتفاق نیفتاده و معلوم است که در شهر همدان باکمبود زمین برای ساخت و ساز مواجه می‌شویم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،به نقل از عصر همدان؛

اکبر کاووسی، عضو شورای اسلامی شهر همدان در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ با اشاره به افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن و اجاره‌بها در شهر همدان اظهار داشت: این اتفاق به طور طبیعی مردم را دچار بحران می کند.

وی افزود: امسال در بحث حقوق کارمندان ۱۵ درصد افزایش داشتیم که با رشد قیمت مسکن و اجاره‌‌بها اصلا قابل مقایسه نیست و جای سوال است کارمندان و کارگران چگونه می توانند ودیعه مسکن را مهیا کنند؟ البته این سوال مهم را دولت باید پاسخ دهد

دولت باید پاسخگو باشد

عضو شورای اسلامی شهر همدان در پاسخ به این سوال که کدام دستگاه در این بخش به درستی به وظیفه خود عمل نکرده است، عنوان کرد: در صدر دستگاه‌های کشور قوه مجریه قرار دارد؛ دولت در بخش عرضه مسکن مدیریت نداشته و واضح است در شرایط تقاضا وقتی عرضه نباشد با بحران مسکن و گرانی مواجه می‌شویم.

زمین‌های ارتش و نیروی انتظامی تفکیک شود

وی با اشاره به این که استاندار، معاون فنی عمرانی استانداری و مدیرکل مسکن و شهرسازی باید در بحث تفکیک زمین در همدان ورود کنند، تصریح کرد: در این بخش، تفکیک ۲ زمین نیروی انتظامی و ارتش در حال بررسی است که متاسفانه به سرانجام نرسیده و از این عزیزان درخواست عاجل داریم در برش استانی تعجیل کنند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان تاکید کرد: در سه سالی که در شورای پنجم عضویت دارم هیچگونه تفکیکی اتفاق نیفتاده و معلوم است که در شهر همدان باکمبود زمین برای ساخت و ساز مواجه می‌شویم.

کاووسی تصریح کرد: قوه قضاییه و دستگاه‌های نظارتی نیز باید در بحث بحران قیمت مسکن و نظارت بر افزایش بی‌دلیل قیمت‌ها نظارت داشته باشند و به وظیفه خود عمل کنند.

نقش فضای مجازی و مشاورین املاک در گرانی مسکن

وی با انتقاد از نقش فضای مجازی در افزایش قیمت مسکن اظهار داشت: ۲ اپلیکیشن شیپور و دیوار برای زمین‌هایی که شاید وجود خارجی نداشته باشند قیمت‌های کذایی می‌گذارند و به این ترتیب موجب افزایش قیمت زمین و ملک می‌شوند.

عضو شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به این که مشاورین املاک منصف و باتقوایی در سطح شهر همدان فعالیت می‌کنند گفت: به ندرت هستند مشاورین املاکی که به نوعی در این حوزه سوداگری می‌کنند و یک زمین را بدون اینکه مبلغی پرداخت کنند به صورت چکی مبادله کرده و برای سود بیشتر قیمت را افزایش می‌دهند.

کاووسی تاکید کرد: کد رهگیری در مشاورین املاک اختیاری است که باید اجباری شود، ضمن آن که مشاورین املاک مثل هر صنف دیگری چه لزومی دارد در یک خیابان ۵ مشاور املاکی باشد.

طرح جامع شهر بلاتکلیف است

وی در رابطه با سرنوشت طرح جامع شهر عنوان کرد: تدوین طرح جامع شهر وظیفه دولت است که باید توسط معاون فنی و عمرانی استانداری و مدیر کل مسکن و شهرسازی دنبال شود و به سرانجام برسد.

عضو شورای اسلامی شهر همدان افزود: شورای شهر نمی تواند زمینی را به شهر اضافه کند، بلکه طرح جامع باید آن را مصوب کند، شورا می‌تواند پیشنهاد دهد و پیگیری های فنی با استاندار و شورای عالی شهرسازی است.

کاووسی با بیان این که بیش از سه سال است که طرح جامع بلاتکلیف مانده است و در این مورد تصمیم‌گیری نمی‌شود عنوان کرد: امیدواریم علاوه بر سرعت، دقت را در تدوین طرح جامع بالا ببرند.

وی گفت: در طرح جامع بهتر است توسعه شهر همدان از شمال شرقی شهر اتفاق بیافتد؛ چرا که مالکیت زمین در آن قسمت با شهرداری و بخشی هم با دولت است.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب