تازه ترین مطالب

تاریخ : 4. تير 1395 - 3:21   |   کد مطلب: 22857
بررسی وضعیت و ترکیب نمایندگان همدان در کمیسیونهای تخصصی مجلس شورای اسلامی نشان می دهد که 9 نماینده همدان در هفت کمیسیون عضو هستند.
 ترکیب نمایندگان همدان در کمیسیونهای مجلس دهم

استان همدان با یک میلیون و 750 هزار نفر جمعیت و هفت حوزه انتخابیه دارای 9 کرسی در مجلس شورای اسلامی است که در این دور از انتخابات هفت کرسی را نمایندگان اصولگرا و مستقل نزدیک به جریان اصولگرا و دو کرسی را اصلاح طلبان تصاحب کردند.
طبق اعلام ستاد انتخابات استان همدان 58.1 درصد واجدان شرایط رای دادن در استان همدان در دهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کردند.
دهمین دور انتخابات در دو حوزه انتخابیه ملایر و رزن به دور دوم کشیده شد و در رزن داوطلب مورد حمایت اصلاح طلبان بر عطالله سلطانی صبور نماینده رزن در مجلس نهم چیره شد.
ولی در ملایر که دارای دو نماینده است یک نماینده اصلاح طلب راهی مجلس شد و در دور دوم که رقابت بین دو نماینده اصلاح طلب و اصولگرا جریان داشت نماینده اصولگرا با اختلاف کمی راهی مجلس شد.

*شهرستان همدان و فامنین
شهرستان همدان و فامنین دارای دو کرسی در مجلس شورای اسلامی است که حمید رضا حاجی بابایی و امیر خجسته از این حوزه انتخابیه راهی مجلس شدند.
حمیدرضا حاجی بابایی سابقه چندین دوره نمایندگی مجلس را در کارنامه دارد و در دولت دهم نیز سکان وزارت آموزش و پرورش را در دست گرفت.
این نماینده اصولگرا در مجلس دهم در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
امیر خجسته دیگر نماینده همدان در خانه ملت که در دوره گذشته ریاست کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس را عهده دار بود دراین دوره نیز بعنوان عضو این کمیسیون خدمت رسانی می کند.

*شهرستان ملایر
شهرستان ملایر دارای دو کرسی در مجلس شورای اسلامی است که محمدکاظمی در کمیسیون قضائی و حقوقی و حجت الاسلام احدآزادیخواه در کمیسیون فرهنگی مجلس عضو هستند.

* شهرستان بهار و کبودراهنگ
محمد علی پورمختار تنها نماینده این حوزه انتخابیه در دوره گذشته ریاست کمیسیون اصل نود مجلس را عهده دار بود ولی در این دوره عضو کمیسیون قضایی مجلس شده است.

* شهرستان رزن
حسن لطفی نماینده مورد حمایت لیست امید از این شهرستان در دور دوم انتخابات راهی مجلس شد و این نماینده مجلس هم اینک در کمیسیون اجتماعی فعال است.

* شهرستان تویسرکان
محمد مهدی مفتح نماینده تویسرکان در خانه ملت نیز در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس عضویت دارد و سخنگوی این کمیسیون شده است.

* شهرستان اسدآباد
اکبر رنجبرزاده نماینده دور هشتم مردم اسدآباد در مجلس در دور نهم موفق به حضور در مجلس نشد ولی دوباره در دور دهم موفق به کسب اکثریت آرا و کسب مجوز ورود به بهارستان شد.
این نماینده مجلس که پیشتر در کمیسیون بهداشت و درمان نایب رئیس دوم این کمیسیون بود در این دوره نیز در این کمیسیون عضو شده است.

* شهرستان نهاوند
حسن بهرام نیا نماینده اصولگرای شهرستان نهاوند در کمیسیون انرژی مجلس عضو شده است.

منبع/ایرنا

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان