تازه ترین مطالب

تاریخ : 27. اسفند 1395 - 11:27   |   کد مطلب: 24657
شخصیتی که مایه خلقت او نور عظمت خداوند است، چه کسی می تواند او را درک کند.

به گزارش کورنگ به نقل از آوای فامنین، در آغازین روزهای سال 95 که با نام مبارک حضرت زهرای اطهر(س) همراه بود و مزین به هفته مبارک زن و روز مادر، برکت معنوی سال را شاهد بوده ایم و در این روزهای پایانی سال در انتظار جشن ایام ولادت با سعادت بانوی دو عالم هستیم و روز مادر که دلجویی کنیم از مادران از خود گذشته و با محبت ایران اسلامی.

به راستی همه ما از شناخت عظمت حضرت زهرای مرضیه(س) عاجز هستیم و به فرموده حضرت امام صادق(ع) همه خلق، یعنی تمام ملائکه و جمیع بشر از شناختن کنه فاطمه زهرا(س) عاجز هستند.

شخصیتی که مایه خلقت او نور عظمت پروردگار جهانیان است و ما انسان ها چطور می توانیم این عظمت را درک کنیم. انسان ها تنها نام فاطمه را می شنوند ولی فاطمه فوق ادراک و بیان است.

چشم ها همه به نور خورشید منور می شود و به وسیله ی آن قادر به دیدن اشیاء هستیم و اگر دقیق و مستقیم به قرص آفتاب نگاه کنیم چشم ها کور خواهد شد. شناخت فاطمه در حد ما انسان ها سهل است و ممتنع، او چون شمس سماء ملکوت است و شعاع آفتابی که همه نایل به فاطمه هستند، ولی خود مرکز نور است و از هر نظری محجوب است.

این شخصیت روح تمامی عالم امکان است و قلب تمام ملک و ملکوت و پیکر تمام هستی است. 

حضرت پیامبر(ص) فرمودند: "فاطمه پاره ای از وجود من است" و بعد فرمودند: "فاطمه روح من است و همان روحی که بین دو پهلوی من است." این کلام رسول الله(ص) عقل انسان را مبهوت می کند. اگر معنی این کلام را درک کنیم می فهمیم همان دردی که به پهلوی حضرت زهرا(س) خورد، پهلوی خود پیامبر(ص) است و آن تازیانه ...

در این روزها با برپایی مراسم جشن بر یمن قدوم مبارک حضرت زهرا(س)، را شاهد هستیم و در جای جای ایران اسلامی هر قشری با ارادت و خلوص نیت، برای این ایام برنامه ریزی می کنند و برای کسی که مقامی والا دارد و نیازی به مجالس ما ندارد تلاش می کنند و این بهانه ای برای نجات ماست و هر چقدر بیشتر در این مسیر معنوی قدم برداریم فردای قیامت حسرت نخواهیم خورد. 

حضرت فاطمه(س) کلید نجات است. همانا اگر پیامبر را بشناسیم دین را شناخته ایم و در شناخت دین مودت به ذی القربی قرار دارد و آن مودت رحمت بی منتهای خداست. 

امسال در لحظات نزدیک شدن به سال جدید یکپارچه با زهرا خواهیم بود تا نام مبارکش را هر روز بیش از پیش زنده کنیم. که تمام انبیاء زنده اند به حضرت خاتم النبیین(ص) و او زنده است به فاطمه زهرا(س).

در مجالس فاطمه مقام و مرتبه همه فانی است و خاک پای حاضران در مجالس ائمه اطهار علیهم السلام را باید سرمه چشم کرد و بوسید.

یادداشتی از حاجیلو

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان