نمایش 1 - 10 از 83
در آستانه سالگرد سرلشگر شهید حاج حسین همدانی؛
حلقه زدن اشک در چشمان سردار همدانی زمانی که یکی از رزمندگان تیر خورده بود و اصرار داشت او را زمین بگذارند تا خود را برود، هزاران کلمه نهفته را با خود فریاد می‌کشید
تهرانیان قدیم برای آنکه دختران شان زودتر راهی خانه شوهر شوند و به قولی بخت شان بازگردد آداب و رسوم خاصی داشتند که ذکرش خالی از لطف نیست.
وبلاگ روشن نوشت:
ماه های پایانی عمردولت یازدهم است؛ واقعیت امروزی جامعه، هم از دید منتقدان دولت و نیز از دیدگاه اکثر موافقان دولت محترم؛ این است که درحدود سه سال گذشته دولت یازدهم نتوانسته به شعارهای خود جامه عمل بپوشاند.
جماعتی نامرد، پیش چشم تو ‌ای ضامن عالم و آدم، عزم کرده‌اند از شیطان برای ما «منجی عالم بشریت» بسازند! آب در سقاخانه تو باشد و آن‌وقت آن را گره بزنند به زلف وعده و وعید دشمن! من اما چشمم همچنان به آن پنجره روشن است!
اگر امنیت داریم، مدیون مردانی هستیم که ازسال‌ها پیش تا هنوز می‌جنگند/ مدافعین و شهدای عزیز دوستتان داریم
لیلا اوتادی:
بازیگر کشورمان گفت: اگر شب‌ها درجای گرم و نرم می‌خوابیم و مثل مردم کشورهای نزدیک مجبور به مهاجرت جنگی و آوارگی نیستیم، مدیون مردانی هستیم که ازسال‌ها پیش تا هنوز می‌جنگند تا مرزهایمان به روی بیگانگان باز نشود.
 دیروز هم روز معلم بود و فردا هم
روزنامه محلی همدان پیام در مطلبی با عنوان 'دیروز هم روز معلم بود و فردا هم' به قلم مهدی ناصرنژاد به تكریم مقام معلم و بیان جایگاه فرهنگیان پرداخته است.
 هر خواسته اي داشتم، برآورده شد
هر خواسته اي داشتم، برآورده شد، مگر آنكه بر خير و صلاح من نبوده، اين آخرين دل نوشته هاي شهيد زينبي(س) شهيد ابراهيم خاني است كه چند روز قبل از شهادتش با دستان خود نوشت و براي آسماني شدنش به سرزمين عاشقان پرواز كرد.
چهارشنبه سوری ؛سنتی در آتش و دود
آیین ها و سنت ها نقشی موثر در صیانت از سرمایه های فرهنگی و تقویت همبستگی ملی و منطقه ای دارند اما چنانچه مورد کم لطفی قرار گیرند به عامل تنش و تهدید تبدیل می شوند.
به نام رسم و شادی؛ به کام مرگ و زاری
جشن چهارشنبه سوری در سالیان اخیر توسط برخی سودجویان و معاندین دچار انحرافات شدید شده که در نهایت منتج به ایجاد خسارت های فراوان و جبران ناپذیری نیز شده است، قطعا همه مردم شریف ایران به این نکته اذعان دارند که قصد و جشن چهارشنبه سوری در تاریخ این مرز و بوم هر چه که بوده باشد سوختگی منازل و انفجار واحد های مسکونی و مرگ و نقص عضو هموطنان نبوده است.
تاثیرات طایفه گرایی بر نتایج انتخابات
یادداشت:
طایفه گرایی، یکی از مهم ترین آسیب های نظام سیاسی و اجتماعی در هر جامعه ای است که به ویژه در جریان انتخابات در هر منطقه ای خرده نظام های جامعه و در سطح کلان نظام سیاسی یک کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

صفحه‌ها