تازه ترین مطالب

تاریخ : 17. اسفند 1395 - 21:33   |   کد مطلب: 24597
این بار نوبت تجمع دستفروشان شد:
پیاده راه بدون تدبر نمیخواهیم
ماجرای پیاده راه هفت میلیاردی بوعلی و دستفروشان بی نوای این پیاده راه، کم کم به مثنوی هفتاد منی تبدیل شده که حالا مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر را از ادعای توجه به طرح جامع به منظور تبدیل خیابان به پیاده راه پشیمان کرده است و امروز هم شاهد اعتراض برخی از دستفروشان که حاصل پیاده راه کردن بی تدبر هست بودیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ به نقل ازصبح الوند؛ طرح خاک خورده تبدیل شش خیابان اصلی شهر به پیاده راه، با ادعای توجه به تمامی پیوست های اجتماعی و فرهنگی در سال جاری در حالی کلید خورد که در نخستین اقدام، خیابان بوعلی ظرف چهار ماه کاری و صرف هفت میلیارد تومان به پیاده راه تبدیل شد.

 

اگرچه نمی توان منکر این اقدام اثربخش مدیریت شهری در راستای زیباسازی شهر و جذب گردشگران شد اما در نخستین روزهای بهره برداری از این پروژه، مشکل عدم ساماندهی دست فروشان بلوایی را به پا کرد.

 

در نخستین اقدام هوشمندانه، مدیریت شهری با تجویز سیاست قهری پیاده راه را چند روزی از وجود دستفروشان و که  البته برخی دست فروش نماهای مغازه دار  بودند خالی کرد اما این اقدام تنها تداعی کننده ضعیف کشی بود و بس....

پس از چند روز مدیریت قهری،ظهر امروز دست فروشان در اقدامی خودجوش با تجمع مقابل فرمانداری و شهرداری همدان به همراه دست نوشته هایی چون"سفره ما خالی است" اعتراض خود را از عدم ساماندهی صحیح اعلام کردند.

دستفروشان در حالی اقدام به تجمع کردند که نمی دانستند چشم و گوش مسولین از این اعتراض ها پر است و کسی فرصتی برای شنیدن درد معیشتی آنان ندارد....

 

انگار نمی دانستند به ظن آقای استاندار ماهانه هزار نفر در این استان مشغول به کار میشوند و دیگر احتیاجی به دست فروشی نیست...

 

انگار نمیدانستند اعضای شورای اسلامی شهر با وجود درگیری های انتخاباتی دیگر فرصتی برای آنان ندارند...

 

انگار نمی دانستند روز بازارهای دور افتاده از دل شهر بهترین فرصت برای کسب قرص نان است...

 

شاید هم یادشان رفته بود که سفره رنگین آنها علت کم توجهی مسولین به این قشر است و باید کمی صبر کنند تا موسم انتخابات برسد و یاد مردم در دل و جان مسولین زنده شود!

 

خلاصه اینکه؛انگار نمیداستند این مسولین بی نوا هستند که جزو اقشار آسیب پذیر هستند و مدارا با آنان از واجبات است!

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان