تازه ترین مطالب

تاریخ : 14. بهمن 1394 - 12:47   |   کد مطلب: 21562
رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان کبودراهنگ از برگزاری همایش «حفاظت از تالاب شیرین‌سو» با رویکرد آشنایی با این تالاب و حفاظت از آن روز جمعه 16 بهمن در این شهرستان خبر داد.
برگزاری همایش «حفاظت از تالاب شیرین‌سو» در کبودراهنگ

به گزارش کورنگ روح‌اله زال‌پور ، با اشاره به اینکه تالاب شیرین‌سو وضعیت مطلوبی به لحاظ وسعت و جایگاه جغرافیایی در استان دارد، افزود: با توجه به اینکه این تالاب در مسیر مهاجرت پرندگان قرار دارد در حال رایزنی با مسئولان مبنی بر تمدید پنج ساله این تالاب به عنوان منطقه شکار ممنوع هستیم.

وی با بیان اینکه در این فصل گونه‌های شاخصی در این تالاب مشاهده نشده است، تصریح کرد: نحوه شمارش این پرندگان به صورت سرشماری است البته عدد حاصل از سرشماری نمی‌تواند کاملا دقیق باشد.

زال‌پور ادامه داد: با ایجاد شرایط امن در این تالاب و مساعد شدن آب و هوای این منطقه بین 70 تا 80 قطعه پرنده در این تالاب حضور دارند که از جمله آنها می‌توان به گونه‌های اردک سرسبز و غاز وحشی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه شمار اردک سر سبز در فصل پاییز به 500 تا 600 قطعه می‌رسید، اظهار کرد: قبل از یخ بستن تالاب، بیش از هزار قطعه کنگر، 50 قطعه غاز وحشی و 20 قطعه اگرت در این تالاب حضور داشتند.

وی با تاکید بر اینکه گشت و کنترل هفتگی از طریق این اداره و گشت مشترکی از سوی دامپزشکی در این تالاب به عمل می‌آید، عنوان کرد: نگهبان امور آب و سد نیز از این تالاب در صورت نبود نگهبانان گشت حراست می‌کنند.

انتهای یپام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان