تازه ترین مطالب

تاریخ : 6. ارديبهشت 1395 - 18:07   |   کد مطلب: 22490
فرمانده انتظامی استان همدان از شناسایی و دستگیری باند جعل و كلاهبرداری به ارزش 9 میلیارد و 200 میلیون ریال خبر داد.
 دستگیری باند جعل اسناد در همدان

به گزارش کورنگ به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سردار حاجی محمد مهدیان نسب در تشریح این خبر گفت: سال 93 پرونده ای تحت عنوان جعل و كلاهبرداری و فروش مال غیر با اعلام شكایت شاكی در اداره مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی همدان تشكیل شد.
وی اضافه كرد: شاكی در اظهارات خود بیان داشت فردی به همراه فرزندش، پس از جلب اعتماد وی و نشان دادن یك قطعه زمین مسكونی واقع در یكی از مناطق مرفه نشین همدان، با تبانی كارمند یكی از ادارات و جعل سند اقدام به فروش آن به مبلغ 9 میلیارد و 200 میلیون ریال كرده و متواری شده اند.
وی افزود: به دلیل حساسیت موضوع با توجه به احتمال تبانی، متواری شدن متهمان، ارزش كلان مبلغ كلاهبرداری شده و شكات احتمالی دیگر، رسیدگی به این پرونده به دایره عملیات ویژه پلیس آگاهی واگذار شد.
این مقام انتظامی اظهار كرد: با تحقیقات صورت گرفته مشخص شد ملك فروخته شده متعلق به فرد دیگری بوده و متهمان دارای چندین پرونده دیگر از جمله كلاهبرداری در دادسرای كیفری و حقوقی همدان هستند.
سردار مهدیان نسب گفت: در پی رصد شبانه روزی در نهایت محل اختفای متهمان شناسایی و در یك عملیات غافلگیرانه و منسجم دو متهم دستگر شدند همچنین در عملیات دیگری همدست آنها كه كارمند یكی از ادارات استان همدان بود نیز دستگیر و هر سه متهم به پلیس آگاهی منتقل شدند.
وی اضافه كرد: در پی تحقیقات فنی و مواجهه حضوری صورت گرفته بین متهمان و با توجه به مدارك و مستندات كافی علاوه بر اعتراف به جعل سند و كلاهبرداری 9 میلیارد و 200 میلیون ریالی، به دو فقره جعل و كلاهبرداری دیگر اعتراف كرده و با قرار قضائی روانه زندان شدند.

منبع/ایرنا

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان