تازه ترین مطالب

تاریخ : 15. آذر 1395 - 10:42   |   کد مطلب: 23826
مسئول واحد سکته مغزی (آلتپلاز) مرکز آموزشی درمانی فرشچیان سینا همدان گفت: بیمار ۸۰ ساله همدانی با تزریق به موقع و موفقیت آمیز داروی ضد سکته مغزی نجات یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،به نقل از سینا، مجتبی خزائی، مسئول واحد سکته مغزی (آلتپلاز) مرکز آموزشی درمانی فرشچیان سینا همدان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این پیرمرد 80 ساله روز گذشته به دلیل سکته مغزی لخته‎ ای توسط همراهان در یک ساعت اول بروز علائم به این مرکز منتقل شد و با انجام آزمایش های اولیه و سی تی اسکن مغز ، تزریق به موقع منجر به نجات جان او شد.

 

وی اضافه کرد: وضع بیمار در یک ساعت و نیم آغاز علائم سکته مغزی برای تزریق دارو مناسب تشخیص داده شد و پس از تزریق نیز وضعیت بیمار تا 90 درصد بهبود یافت.

 

وی بیان کرد: این بیمار هم اکنون پس از بهبودی و مساعد بودن شرایط عمومی از بیمارستان مرخص شد.

 

وی خاطرنشان کرد: مرکز درمان سکته حاد مغزی با چهار تخت در مرکز آموزشی درمانی فرشچیان سینا راه‎اندازی شده است و هم اکنون آماده ارائه خدمت لازم به بیماران سکته مغزی است.

 

دکتر خزایی توصیه کرد: اگر فردی به صورت ناگهانی دچار یک یا چند مورد از علائم فوق گردید در اولین فرصت با اورژانس 115 تماس گرفته تا بیمار در کم ترین زمان ممکن از خدمات درمانی مطلوب بهره مند شود.

 

بیمارستان فرشچیان سینا همدان از سال 92 تاکنون در بخش سکته های حاد مغزی فعال شده است.

 

انتهای پیام /

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان