تازه ترین مطالب

تاریخ : 16. آذر 1395 - 8:42   |   کد مطلب: 23834
همزمان با سراسر کشور مانور زلزله با شعار "مدرسه ایمن، جامعه تاب آور" در مدارس شهرستان فامنین برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،به نقل از آوای فامنین، در این مانور که با حضور مسئولین ادارات و هلال احمر و مدیر آموزش و پرورش شهرستان فامنین برگزار شد، با به صدا در آمدن زنگ زلزله دانش آموزان طبق آموخته های خود را، در رعایت موارد ایمنی به نمایش گذاشتند.

 

پس از وقوع زلزله فرضی نیروهای امدادی هلال احمر و دیگر ارگان های مربوطه، در محل حاضر شده و اقدامات امدادی  لازم را برای مراقبت از مجروحان و انتقال آنها انجام دادند.

 

عباس رجبی مدیر آموزش و پرورش شهرستان فامنین، با اشاره به آموزش های لازم برای مقابله با حوادث ناگوار و افزایش دانش مدیریت بحران گفت: با انجام مانور زلزله فرضی دانش آموزان، دانسته های خود را در برابر بلایای طبیعی و روش مقابله با حوادث و بازتوانی و باز سازی، افزایش می دهند.

 

وی افزود: آموزش و انجام مانور می تواند روش صحیح مدیریت بحران را به دانش آموزان نشان داده و در زمان وقوع حادثه از بروز مشکلات و در کاهش خسارت های مالی و جانی موثر باشد.

 

رجبی در بیان آمادگی مردم برای بروز حوادث طبیعی ادامه داد: با حس واقعی بودن این مانورها، آنها شرایط وقوع بلایای طبیعی را درک خواهند کرد.

 

وی با تأکید بر آمادگی همه دستگاه ها و نهادها خاطر نشان کرد: هر فردی می تواند با دیدن آموزش لازم در بین خانواده خود و محیطی که زندگی می کند، هنگام بروز حادثه جان افراد را نجات دهد. 

 

رجبی گفت: دانش آموزان با شناخت نقاط امن در محیط خانه و مدرسه، در زمان زلزله به آنجا پناه برده و باعث کاهش بروز خسارت های جانی به خود و اطرافیانش خواهد شد. هدف از برگزاری مانور، آموزش دانش آموزان و انتقال آن به محیط خانه و جامعه می باشد.

 

در پایان مانور از دانش آموزانی که نقش واقعی تری را به نمایش گذاشته بودند تقدیر شد.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان