تازه ترین مطالب

تاریخ : 16. آذر 1395 - 11:34   |   کد مطلب: 23842
رئیس شورای شهر همدان از تدوین چشم‌انداز ۲۰ ساله شهر همدان خبر داد و گفت: سلایق مدیران شهرداری همدان در پروژه‌ها دخالت داده نشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، رضا میرزایی صبح امروز در صحن علنی شورای شهر همدان اظهار داشت: در دولت گذشته که بر ایجاد مسکن مهر تاکید شده بود بیشتر جنبه دستوری داشت و مسئله‌ای نبود که شوراها مقاومت کنند.

وی با اشاره به اینکه نهادهای دولتی در آن زمان تاکید داشتند بسیاری از کارها انجام شود گفت: بسیاری از مطالبات شهرداری همدان از مسکن مهر بلاتکلیف ماند ولی شهرداری همدان امور مربوط به خود را اجرایی کرد.

میرزایی بیان کرد: در حال حاضر پروژه 48 واحدی شهرک مدنی که زمین آن از فضای سبز به مسکونی تغییر کاربری داده شده است به صورت رایگان در اختیار افراد قرار گرفته که برخی مشکلات در زمینه پایان‌کار دارد و درخواست حل این مشکل از سوی شهرداری همدان دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در ابتدای شورای چهارم مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا مصوب و تشکیل شد عنوان کرد: هدف این بود که مدیران شهرداری، شهرداران و مدیران مناطق بخاطر حجم کاری در حوزه مطالعات پروژه‌ها با کمبود یا کاستی روبه‌رو نشوند.

رئیس شورای شهر همدان تصریح کرد: مرکز پژوهش و مطالعات شورای شهر همدان در راستای نوآوری در مباحث مدیریت شهری و اجرای ایده‌های جدید در سطح شهر همدان ایجاد شد.

وی اظهار داشت: تجربه مدیران شهری باید در کنار نظارت جامعه دانشگاهی قرار گیرد و آن گونه نباشد که پروژه‌هایی در شهر ایجاد شود که براساس سلیقه یک فرد و مدیر اجرا شده و مدیر بعدی آن را زیر سوال ببرد.

میرزایی از تدوین چشم‌انداز 20 ساله شهر همدان در مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان خبر داد و گفت: پروژه‌هایی که برای شهرداری همدان هزینه‌بر بوده در کارگروه‌های این مرکز مورد بررسی قرار می‌گیرد تا بتوان روند مناسبی برای اجرای آنها تعریف کرد.

وی درباره برخی مسائل مطرح شده درباره هزینه پیاده‌راه‌سازی خیابان بوعلی گفت: در فضای مجازی سوال شده بود آیا در سالی که شهرداری همدان با مشکل مالی و اقتصادی مواجه بوده و در سال اقتصاد مقاومتی درست است هزینه‌های بالایی برای پیاده‌راه‌سازی خیابان بوعلی شود.

رئیس شورای شهر همدان عنوان کرد: از روشنفکران و جامعه دانشگاهی این سوالات بعید است چرا که این هزینه برای توسعه شهری است و اجرای این پروژه‌های ماندگار را باید به فال نیک گرفت.

وی با بیان اینکه اگر نگاه مدیریت شهری نسبت به شهر روزمره باشد نسل‌های آینده چه قضاوتی خواهند داشت اظهار داشت: مدیریت شهری بعد از چندین سال این پروژه را اجرایی کرده و باید از آن حمایت کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان