تازه ترین مطالب

تاریخ : 11. فروردين 1396 - 9:55   |   کد مطلب: 24740
معاون گردشگری میراث فرهنگی استان همدان با بیان اینکه "غار آبی علیصدر" در صدر توجه گردشگران است گفت: ۵۷۰ هزار و ۸۵۰ نفر از گردشگران نوروزی از ابتدای استقرار ستاد اجرایی خدمات سفر از اماکن تاریخی طبیعی همدان بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،علیرضا خاکسار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: با آغاز سفرهای نوروزی از 27 اسفندماه 95 تا پایان روز نهم فروردین ماه 570 هزار و 850 نفر از گردشگران نوروزی از اماکن تاریخی، تفریحی توریستی، طبیعی و انسان ساخت استان همدان بازدید کردند.

وی از اسکان 122 هزار و 850 مسافر نوروزی در هتل‌ها، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، مسافرخانه‌ها و کمپ‌های توریستی استان همدان در مدت یادشده خبر داد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان ابراز کرد: بیشترین بازدیدها به ترتیب مربوط به غارعلیصدر، آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر و تپه هگمتانه بوده است.

خاکسار اظهار داشت: بیشترین میزان مسافرت ها به همدان به ترتیب از سوی مردم آذربایجان غربی و شرقی، تهران، خوزستان و خراسان رضوی بوده است.

وی افزود: غار علیصدر تا پایان روز نهم فروردین ماه جاری توسط 45 هزار مسافر و گردشگر نوروزی مورد بازدید قرار گرفته است.

خاکسار عنوان کرد: 45 نفر شیفت راهنما به صورت شبانه روزی در موزها و امکان تفریحی- تاریخی و 20 نفر نیز در ستاد اجرائی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مشغول خدمت‌رسانی به مسافران هستند.

وی افزود: نوروز به عنوان یکی از میراث های بزرگ ناملموس جهانی در یونسکو توسط کشورهای متعدد با محوریت ایران به ثبت رسیده است که امسال در تلاش بودیم نوروزی متفاوت نسبت به سالهای گذشته داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان