تازه ترین مطالب

تاریخ : 11. فروردين 1396 - 9:55   |   کد مطلب: 24741
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه همدان از بازدید ۱۳۰ هزار نفر از گردشگران نوروزی از بقاع متبرکه همدان در ایام نوروز خبر داد و گفت: از ابتدای سال جدید تا امروز "امامزاده عبدالله همدان" در صدر توجه گردشگری مذهبی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،حجت‌الاسلام سید حسن رضوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: از ابتدای سال جدید تا پایان روز نهم فروردین ماه جاری 130 هزار نفر از بقاع متبرکه و امامزادگان استان همدان بازدید کردند.

وی بیان کرد: بیشترین میزان بازدید گردشگران به ترتیب از امامزاده عبدالله شهر همدان، امامزاده محمد و علی در شهرستان نهاوند، فرزند علی در باباطاهر همدان (امام‏زاده هادى بن على)، امامزاده عبدالله ملایر و حیقوق نبی در تویسرکان بوده است.

رضوی با بیان اینکه 238 بقعه متبرکه در همدان وجود دارد گفت: در طرح «آرامش بهاری» که از 28 اسفندماه سال گذشته تا 13 فروردین ماه امسال ادامه دراد 49 امامزاده در 8 شهرستان انتخاب شده و مجری طرح هستند.

وی افزود: در این طرح برنامه‌های متنوعی به منظور استقبال از مسافران نوروز که وارد همدان می‌شوند و از بقاع متبرکه زیارت می‌کنند، در دستور کار اداره اوقاف و امور خیریه استان قرار دارد.

رضوی با بیان اینکه 75 هزار نفر در زمان تحویل سال در برنامه‌های امامزاده‌های همدان شرکت کردند، اظهار داشت: در ساعت تحویل سال جدید نیز برنامه‌‌های متنوعی نظیر قرائت قرآن و زیارت آل یاسین، پخش سخنان مقام معظم رهبری و توزیع هدیه‌ای به عنوان تبرک بین زائران در برخی بقاع متبرکه انجام گرفت.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: ایجاد خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه از دیگر برنامه‌های نوروز بود که در این طرح از حضور 38 مبلغ اعزامی از قم، 17 مبلغ بومی و 10 مبلغه خواهر استفاده شده است.

رضوی با اشاره به برگزاری نماز جماعت در بقاع متبرکه بیان کرد:‌ اسکان موقت زائران، خیمه معرفت، برپایی ایستگاه صلواتی، دفتر مشاوره و پاسخگویی به مسائل شرعی، مسابقه‌های فرهنگی روزانه، غرفه عفاف و حجاب از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در بقاع متبرکه است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان