تازه ترین مطالب

تاریخ : 11. فروردين 1396 - 10:00   |   کد مطلب: 24746
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از انجام ۳۱ هزار بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در استان همدان خبر داد و گفت: در این بازدیدها ۷۳ واحد متخلف در همدان پلمب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،جلال‌الدین امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: در طرح نوروزی بهداشت که از تاریخ یکم اسفندماه 95 آغاز شده و تا 15 فروردین ماه جاری ادامه دارد 13 هزار مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در سطح شهرها و 470 مجتمع بین راهی تحت نظارت قرار می‌گیرند.

امیری بیان کرد: 130 بازرس بهداشت محیط در قالب 18 تیم بازرسی که در هر تیم دو بازرس حضور دارند از ساعت 8 صبح تا ساعت 8، 10 و 12 شب بر بهداشت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی نظارت دقیق دارند.

وی عنوان کرد: در این راستا تا پایان روز نهم فروردین 31 هزار بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی (مراکز بین راهی، هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، رستوران‌ها و غیره) در سطح استان انجام گرفت که مراکز مشکل‌دار به مراجع قضایی معرفی و 73 واحد نیز پلمب شد.

امیری از ضبط و امحاء 24 تن ماده غذایی ناسالم در همدان خبر داد و گفت: از یکم اسفندماه تا کنون در راستای حفظ سلامتی مردم این میزان ماده غذایی شامل انواع مواد غذایی ناسالم، غیرمجاز، تاریخ مصرف گذشته و غیره از سطح واحدها ضبط و امحا شد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه تأمین سلامت مسافران و شهروندان در ایام نوروز مهمترین هدف در اجرای طرح سلامت نوروزی است، گفت:  مردم می‌توانند پیشنهادات و شکایت‌های خود را به صورت شبانه‎روزی از طریق سامانه تلفنی بهداشت به شماره 190 اعلام کنند.

وی با بیان اینکه شکوائیه‌ها ظرف مدت 2 الی 3 ساعت از تهران به مرکز همدان ابلاغ می‌شود، افزود: موارد توسط کارشناسان در اسرع وقت مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

امیری بیان کرد: تا کنون 130 مورد شکوائیه از این سامانه به همدان اعلام شده است که بیشتر موارد پیرامون وضعیت نابسامان بهداشتی در رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها، عرضه قلیان توسط دست‌فروش‌ها و وانتی‌ها در سطح شهر، وضعیت بهداشتی نانوایی‌ها و غیره بوده است.

انتهای پیام/  

 
 
برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان