تازه ترین مطالب

تاریخ : 29. فروردين 1396 - 8:19   |   کد مطلب: 24904
رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: طی سال زراعی ۹۴ تا ۹۵ یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار کاربر کشاورزی زیر پوشش خدمات هواشناسی قرار گرفته اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، داوود پرهیزگار پیش از ظهر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اداره هواشناسی استان همدان با بیان اینکه سازمان هواشناسی جایگاه بالایی در کشور پیدا کرده است، گفت:‌ رویکرد جامعه به هواشناسی تغییر یافته است.

وی با اشاره به اینکه مسیر سخت و دشواری طی شده تا خدماتی ارائه شود که به صورت کاربردی در دل جامعه مورد استفاده قرار گیرد، گفت: در دولت یازدهم رویکردی در سازمان هواشناسی وارد شد تا خدمات ارائه شده برای کاربر نهایی قابل فهم و استفاده باشد.

رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه طیف کابران بسیار گسترده است و در جامعه تمام افراد به هواشناسی نیاز دارند، افزود:‌ کاربران هر کدام نیاز خاصی به این حوزه دارند که باید پاسخگو بود.

وی با بیان اینکه حجم خدمات‌رسانی افزایش یافته در حالی که نیرویی به مجموعه اضافه نشده بلکه کم نیز شده است، عنوان کرد:‌ در ارائه خدمات، کاربرهای کشاورزی در اولویت قرار بوده  چراکه این جامعه ۴ میلیون کاربر و فعال را شامل می‌شود.

پرهیزگار با بیان اینکه طی سال زراعی ۹۴ تا ۹۵ یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار کاربر کشاورزی زیر پوشش خدمات هواشناسی قرار گرفته اند، گفت: طی سال زارعی ۹۴ تا ۹۵، ۱۱ استان بررسی شده اما در ۲۰ استان ارزشیابی هنوز صورت نگرفته است.

وی بااشاره به تغییر نگرش‌ها، مدیریت بحران را از دیگر حوزه‌های سازمان هواشناسی برشمرد و عنوان کرد: امروز سیل تلفاتی ندارد اما گاهی بی‌توجهی هموطنان باعث بروز مشکلات می‌شود.

رئیس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به تلفات سیل استان آذربایجان شرقی طی چند روز اخیر گفت: تلفات این حادثه به علت بی‌توجهی مردم بود چراکه سازمان هواشناسی وقوع سیل را اعلام کرده و همه سازمان‌ها نیز بسیج شده بودند.

وی با اشاره به وقوع سیل در بهمن ماه سال گذشته در جنوب کشور، عنوان کرد: در منطقه جهرم ۵۰۰ میلی‌متر بارش رخ داد اما تلفات صفر بود چراکه مردم پیش‌بینی‌های هواشناسی را جدی گرفته بودند که این موضوع جایگاه هواشناسی را نشان می‌دهد.

پرهیزگار با بیان اینکه هواشناسی نه تنها در بین مردم بلکه در بین مسئولان جایگاه خاصی یافته است، گفت: روانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر به سایت هواشناسی مراجعه و اخبار را دنبال می کنند.

رئیس سازمان هواشناسی کشور از انتشار کتابی توسط سازمان هواشناسی در رابطه با واکنش سریع از سوی مردم در پی هشدار سریع خبر داد و گفت: سازمان هواشناسی در چند شورای عالی حضور فعال دارد و نقش تصمیم‌سازی ایفا می‌کند.

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان