تازه ترین مطالب

تاریخ : 8. اسفند 1397 - 6:10   |   کد مطلب: 31679
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استعفای ظریف را بیشتر در راستای استعفای دو وزیر قبلی می‌دانم گفت: در شرایط فعلی که کار کردن مشکل است این استعفا برای فرار از بار مسئولیت تلقی می‌شود که امیدواریم اینگونه نباشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با نافع با اشاره به صحبت‌های محمدجواد ظریف که مدعی شده برای حفظ جایگاه وزارتخانه استعفا کرده، اظهار کرد:  آقای ظریف باید دقیق صحبت بکند که چه کسی به جایگاه وزیر وزارت امور خارجه نگاه چپ کرده، درحالی که وزارت خارجه مسئولیت‌هایش معلوم و اختیاراتش مشخص و روشن است.

وی افزود: اگر ناهماهنگی‌هایی در دولت وجود دارد باید آقای رئیس جمهور ورود کند و اگر به ناهماهنگی‌های دستگاهی مربوط است باز هم باید آقای رئیس جمهور ورود کند تا مشکلی پیش نیاید.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اگر ناهماهنگی‌ها خارج از دولت است باید در شورای هماهنگی روسای قوا رسیدگی شود، تصریح کرد: مسئله استعفا مبهم است و دلیلی برای استعفا در این شرایط وجود ندارد.

وی با بیان اینکه استعفای ظریف را بیشتر در راستای استعفای دو وزیر قبلی می‌دانم، افزود: در شرایط فعلی که کار کردن مشکل است این استعفا برای فرار از بار مسئولیت تلقی می‌شود که امیدواریم اینگونه نباشد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه ما توقع داریم همه در میدان باشند و با امید، مقاومت و شجاعت کار کنند و از چیزی نترسند خاطر نشان کرد: در داخل حمایت مردمی، رهبری و اقدامات پشتیبانی مهیا است و در شرایطی که مردم فشارها را تحمل می‌کنند، خالی کردن میدان کار درستی نیست.

وی با بیان اینکه امیدواریم وزیر امور خارجه به کار خودش با قوت ادامه بدهد و سفارتخانه‌ها را فعال‌تر کند یادآور شد: اگر اقای ظریف به چیزی معترض است و استعفا را تنها راه اعتراض می‌داند، برای ظریفی که او را قهرمان ملی کردند و خودش در این قضایا به نوعی افتخار می کند و در صحنه بین‌المللی مبارزه می‌کند، استعفا پسندیده نیست.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس گفت: چنین رفتاری یک امری ناشیانه بوده و یا اگر با نیت باشد یک چالش برای کشور درست می‌شود.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور سوریه به کشورمان و استعفای ظریف در این شرایط عنوان کرد: در شرایطی که رئیس جمهور سوریه که در خط مقدم مبارزه است و به کشور ما می‌آید و باید حمایت شود، ترک صحنه مبارزه قابل قبول نیست.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس‌جمهور همه مسئولیت‌های برجام را پذیرفته ،خاطر نشان کرد: ظریف هم در جای خود از برجام دفاع کرده و نقش‌آفرین بوده پس در این خصوص مسئولیت دارد و باید چه در آینده و چه امروز پاسخگوی اعمالش باشد.

وی ادامه داد: پاسخگوی ناتوانی در تأمین منفعت مردم و خسارت عمده‌ای را  که به کشور تحمیل کرده‌اند باید باشند.

پورمختار با بیان اینکه سیاست‌های جمهوری اسلامی با آمدن یا رفتن افراد تغییر نمی‌کند، تصریح کرد: استعفای ظریف با استعفای دیگر وزرا فرقی ندارد و استعفای او را نباید به مسائل کلی و جریان سیاست خارجی که از اول انقلاب تداوم داشته است گره بزنیم.
 وی خاطرنشان کرد: سیاست خارجه جمهوری اسلامی مشخص است و موضوعاتی نظیر حمایت از مقاومت و کمک به مستضعفین و مبارزه با استکبار وابسته به ظریف و امثال ظریف نبوده و سیاست خارجه ما وابسته به شخص نیست.

انتهای پیام/رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت