تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 16. مرداد 1398 - 12:34   |   کد مطلب: 32477
دبير شورای تبيين مواضع بسيج دانشجویی همدان با تأكيد بر اينكه تولید استان همدان فعال نیست گفت: متاسفانه استان همدان شهری بی‌دفاع است چراكه هیچ مسوولی پاسخگوی اعداد و ارقام دروغ در مورد آمار اشتغال نيست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،سعید کوروش‌رحیم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه حوزه اشتغال با آمارهای متناقض مواجه هستیم و این آمار هم غلط است اظهار کرد: در هیچ زمانی به اندازه مقطع کنونی نرخ اشتغال پایین و نرخ بیکاری بالا نبوده است.

وی با بیان اینکه ما با لشکر بیکاران روبه‌رو هستیم و معلوم نیست عدد 6.1 درصد را از کجا می‌آورند؟ گفت: کاش دولتمردان آمار دقیق‌تری ارائه می‌دادند تا معلوم شود این تعداد در کدام بخش استخدام شده‌اند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان همدان با اشاره به اینکه در بخش‌های دولتی که جذبی صورت نگرفته و بخش خصوصی نیز نشان از جذب وسیع نیرو ندارد افزود: حدود 70 درصد شهرک‌ها تعطیل هستند و مابقی نیز با همه ظرفیت خود کار نمی‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه تولید در کشور و استان همدان فعال نیست گفت: متاسفانه استان همدان شهری بی‌دفاع است چراکه هیچ مسوولی پاسخگوی این اعداد و ارقام نیست.

کوروش‌رحیم ادامه داد: چرا نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در رابطه با این موضوع سکوت پیشه کرده‌اند؛ باید پرسید سکوت نمایندگان نشانه تایید نرخ بیکاری استان است؟

وی گفت: طبق برنامه توسعه استان در سال 1400 نرخ بیکاری باید به هفت درصد می‌رسید اما اکنون بعد از چندین ماه، راه چند ساله را یک شب طی کردیم و به عدد 6.1 درصد رسیدیم.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان همدان با بیان اینکه از این نظر استان همدان با کشورهایی همچون آلمان و کره جنوبی برابری می‌کنیم افزود: به گفته یکی از نمایندگان این آمارها و ارقام باعث از بین رفتن اعتبارات استان عنوان شده است.

وی گفت: طی هفته گذشته بسیج دانشجویی از معاون اقتصادی استان جناب آقای پورمجاهد و رئیس اداره کار آقای توصیفیان برای پاسخگویی دعوت به عمل آورد اما متاسفانه تا به امروز پاسخی داده نشده است.

کوروش‌رحیم با بیان اینکه امروز هیچ فرد و مسولی در استان نرخ بیکاری را بر عهده نمی‌‌گیرد و مسوولان استان به مرکز آمار ایران ارجاع می‌دهند افزود: حال جای سوال است که آیا اطلاعات رسیده به مرکز آمار از جانب اداره کار استان نبوده است؟

وی با بیان اینکه ما استاندار و نمایندگان استان را برای بازدید از مراکز تولیدی استان دعوت می‌کنیم گفت: در آخر اگرچه مشخص نیست محاسبه میزان اشتغالزایی در کشور با کدام معیار سنجیده می‌شود و آیا اعلام این اعداد و ارقام براساس معیار یک ساعت کار در هفته تعیین شده یا شاخص دیگری، اما آنچه ظاهر جامعه نشان می‌دهد، روز به‌ روز بر میزان فارغ‌التحصیلان بیکار افزوده می‌شود.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان همدان با اشاره به اینکه بر این تعداد باید تعطیلی کارگاه‌های تولیدی و صنعتی کوچک و بزرگ و بیکاری تعداد قابل‌توجه کارگران را نیز افزود افزود: طبق این تعریف شواهد نشان می‌دهد که این مقدار شغل ایجاد نشده است.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب