تازه ترین مطالب

تاریخ : 28. آبان 1399 - 9:23   |   کد مطلب: 34599
ملت ایران تا همیشه قدردان کادر بهداشت و درمان؛
تجلیل از مدافعان سلامت و کادر درمان سراسر استان همدان
روز در مراسمی باحضوراستاندارهمدان،معاون سیاسی استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان به صورت همزمان در شهرستان ها با حضور فرمانداران از کادر و بهداشت درمان استان همدان تقدیر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به نقل از عصر همدان؛ در مراسمی با حضور رئیس و تنی چند از کارکنان مرکز بهداشت شهرستان همدان، فرماندار همدان از تلاشهای کادر بهداشت و درمان قدردانی کرد.

حسین افشاری با گرامیداشت یاد دو شهید گرانقدر مدافع سلامت که اخیرا به درجه رفیع شهادت نایل آمدند، گفت: کادر بهداشت و درمان ما ایثارگرانه در خط مقدم مبارزه و مقابله با این بیماری منحوس ایفای وظیفه می کنند.

فرماندار همدان از اجرای مجدانه محدودیتهای جدید کرونایی در سطح شهرستان خبر داد و افزود: محدودیت های جدیدی از ابتدای آذرماه در خصوص تجمعات،اصناف و تردد ها پیش بینی شده که با جدیت به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وی با اشاره به ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی و افزایش مشارکت مردم در این خصوص تصریح کرد: از مردم عزیز و شریف همدان درخواست داریم در جهت حفظ سلامت خود و خانواده و همنوعان دستورالعمل های ابلاغی را رعایت نمایند.

افشاری با بیان اینکه خوشبختانه ۸۰ درصد مردم شهرستان به استفاده از ماسک اقدام می کنند اضافه کرد: امیدواریم با رعایت سایر توصیه ها بویژه پایان دادن به رفت و آمدهای خانوادگی شاهد روند کاهشی شیوع بیماری باشیم.

ملایر

به‌پاس بیش از ۹ ماه تلاش و از خودگذشتگی، با اهدا ۱۶ هدیه و لوح تقدیر از زحمات پرسنل بیمارستان امام حسین (ع)، مهر، دکتر غرضی و شبکه بهداشت و درمان ملایر تجلیل شد.

قدرت الله ولدی فرماندار ملایر در آیین تجلیل از کادر بهداشت و درمان با اشاره به اقدامات مدافعان سلامت در مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: پزشکان، پرستاران و کادر بهداشت و درمان کشور در این ۹ ماه به‌عنوان افسران ارتش سلامت و مدافعان سلامت در مقابله با بیماری کرونا تمام توان خود را به کار گرفتند.

وی بابیان اینکه همه ما شرمنده زحمات شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان هستیم، تأکید کرد: امروز بیماری کرونا در بین همه خانواده‌های همه‌گیر شده است.

فرماندار ملایر با اشاره به همراهی مردم ملایر با مصوبات ستاد مقابله با کرونا کشور و استان تصریح کرد: همراهی مردم در همه حوزه‌های مختلف با نظام مقدس جمهوری اسلامی عالی بوده است و در بحث ویروس کرونا نیز مردم همراهی ویژه‌ای داشتند.

وی با اشاره شهید شدن سه تن در استان همدان به‌عنوان شهد مدافع سلامت عنوان کرد: ویروس کرونا در تمامی جهان فراگیرنده و اقشار مختلف مردم را درگیر کرده است.

ولدی با اشاره به برخی بی‌توجهی‌ها به مصوبات ستاد مقابله با کرونا کشور بیان کرد: متأسفانه برخی به دلیل خوشی خودشان با برگزاری جشن عروسی و دوره‌امی خانواده دیگری را عزادار می‌کنند و یا با برگزاری مجالس ترحیم چندین نفر را گرفتار کرونا می‌کنند که اصلاً پسندیده نیست.

وی با تأکید بر توجه همه مردم بر مصوبات ستاد مقابله با کرونا تصریح کرد: باید همه گوش‌به‌فرمان ستاد کرونا باشیم و شرایط سخت‌گیرانه‌تری در هفته‌های روبه‌رو خواهیم داشت.

فرماندار ملایر بیان کرد: هرروز افراد زیادی از جامعه درگیر کرونا می‌شوند که برای جلوگیری از این وضعیت همه باید با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و بهداشت فردی و استفاده از ماسک کمک کنند.

ولدی با شاره به همراهی گروه‌های خیر و جهادی برای مقابله با کرونا در ملایر عنوان کرد: اوقاف دپو امور خیریه اقدامات خوبی انجام داده است.

وی گفت: یکی از اهداف اصلی ما در مقابله با کرونا کاهش ورودی به بیمارستان است که این امر روند ثابتی در این روزها داشته است.

ولدی با اشاره به شرایط سخت حال حاضر در کشور تأکید کرد: ما در یک جنگ تمتم عیار اقتصادی قرار داریم و شرایط کسب‌وکار خیلی سخت شده است و گرانی‌ها بیداد می‌کند و همه این‌ها باید تسهیل سازی شود.

وی گفت: در یک ماه گذشته ۱۶ گروه از مسئولین ادارات شهرستان در بازار، خیابان‌ها و اماکن مختلف توصیه‌های بهداشتی را ارائه می‌دهند.

نهاوند

در نهاوند نیز ناصری فرماندار نهاوند ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی و صادقانه کادر درمان تاکید کرد: یقیناً ما و شهروندان قدرشناس نهاوند ، هیچ‌گاه خدمات ارزشمند شما در این روزهای سخت را فراموش نخواهند کرد.

وی افزود: جامعه پزشکی و کادر درمان جزو گروه هایی هستند، که در ماجرای کرونا کاری بزرگ انجام دادند و در کنار انجام وظیفه، زمانی که نزدیکان و حتی خانواده بیماران مجبور به ترک آنان بودند از جان خود گذشتند و به خوبی در کنار بیماران ایستادند و در تاریخ ما ماندگار شدند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند نیز گفت: به پیشنهاد فرماندار نهاوند از کادر پزشکی و پرستاری که در درمان بیماران کرونایی نقش اصلی را دارند هفتگی قدردانی می شود.

رزن

مراسم تجلیل از مدافعین سلامت شهرستان رزن نیز به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه محترم شهر رزن ، فرمانده سپاه و انتظامی شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار رزن با بیان اینکه: مدافعان سلامت در خط مقدم‌ مبارزه با این پدیده شوم و ویروس منحوس ، با ایثار از خود گذشتگی در حال خدمت هستند گفت: تک تک افراد جامعه برای مقابله بااین بیماری مسئولیت اجتماعی دارند، ولی کادر درمان مسئولیت سنگین تری دارند.

سلامتی عنوان کرد : مدافعان سلامت در اپیدمی کرونا، برای کشور فداکاری و بدون هیچ منیّتی خدمت می کنند.

وی عنوان کرد : تلاش و از خودگذشتگی امروز کادر درمان، فقط با ایثارگریها و جانفشانیهای رزمندگان و ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس قابل قیاس است و خاطره آن سالها را یک بار دیگر در ذهن تداعی می کندو مردم نیز قدر دان تلاش های آن ها هستند.

سلامتی یادآور شد :دو مقوله سلامت و امنیت برای هر جامعه ای حیاتی بوده و مدافعان سلامت، درراستای تامین سلامت و ایمن سازی جامعه تلاش بی وقفه ای دارند.

در پایان از ۱۰ نفر از مدافعین سلامت شهرستان به نمایندگی از مجموعه فداکار و ایثارگر این حوزه تجلیل شد.

اسدآباد

آیین تجلیل از مدافعان سلامت شهرستان اسدآباد به ریاست مجید درویشی، فرماندار اسدآباد و با حضور ارزشمند حضرت حجت الاسلام والمسلمین حسینی مجد امام جمعه محترم شهرستان برگزار شد.

درویشی در این مراسم گفت: درصد بهبودی مبتلایان به کرونا در اسدآباد به نسبت میانگین کشوری بالاست.

فرماندار اسدآباد اظهار کرد: بهبودی بیماران مبتلا به کرونا شهرستان به نسبت میانگین کشوری بالاست که این امر حکایت از عملکرد خوب کادر درمان و سایر بخش های دانشکده علوم پزشکی اسدآباد دارد.

وی گفت: در این جنگ بیولوژیکی کار جهاد گونه مدافعان سلامت کمتر از رزمندگان دوران دفاع مقدس نیست .

درویشی با اشاره به اینکه درصد بهبودی مبتلایان به کرونا و عملکرد دانشکده علوم پزشکی اسدآباد در سطح استان بالا بوده تصریح کرد: عدم توجه مردم به عدم برگزاری محافل دورهمی ها و مراسمات متاسفانه از دلایل شرایط بحرانی شدن وضعیت بوده که خوشبختانه در شهرستان با ایجاد محدودیت ها این مراسمات جشن و عروسی و مراسمات عزا کاهش داشته و وجود ندارد.

در پایان از تعدادی از مدافعان سلامت کادر درمان این شهرستان توسط فرمانداری تجلیل و قدردانی شد.

بهار

احسان قنبری، فرماندار شهرستان بهار با حضور در بیمارستان آیت الله بهاری از کادر بهداشتی درمانی و کارکنان این بیمارستان تجلیل نمود.

در این مراسم فرماندار بهار ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی پرسنل بهداشت و درمان عنوان کرد: تلاش این قشر از جامعه ستودنی است و در این شرایط حساس همه باید دست به دست هم دهیم و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، ایجاد فاصله اجتماعی، زدن‌ماسک و پرهیز از دورهمی های خانوادگی کمک حال کادر بهداشتی و درمانی شهرستان باشیم .

قنبری ادامه داد: دستورالعمل های بهداشتی با تمام قوت و قدرت در شهرستان بهار در حال اجرا می باشد و هدف مبارزه با ویروس کروناست که باید مردم نیز همکاری لازم را داشته باشند تا بتوانیم این بیماری را ریشه کن نماییم.

فامنین

مراسم تجلیل از کادر درمانی و سلامت بهداشت و درمان شهرستان فامنین با حضور سید مجید شماعی فرماندار شهرستان فامنین، دکتر یگانه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مسئولین شهرستان و کادر بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد.

فرماندار فامنین در این مراسم ضمن تشکر از تلاشهای شبانه روزی کادر درمان شهرستان گفت: اهمیت و بزرگی کار کادر درمان اکنون به چشم نمی آید بلکه بعد از سالها بزرگی کار این عزیزان دیده خواهد شد و سختی کار شما قابل تقدیر و سپاس بوده و با چیزی در جامعه ما قابل توصیف نیست.

گفتنی است در این مراسم از ۵۰ نفر از کادر درمان شهرستان تقدیر به عمل آمد.

درگزین

طی مراسمی از ۱۰ نفر از فعالین حوزه سلامت شهرستان درگزین تقدیر شد.

در این مراسم که ۱۰ نفر از منتخبین حوزه سلامت شهرستان درگزین به نمایندگی از خانواده بزرگ مرکز بهداشت و درمان حضورداشتند، علی اصغر ناظری پور، فرماندار در گزین از تلاشهای شبانه روزی مجموعه سلامت شهرستان بخصوص در عرصه مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا تقدیر و تشکر کرد.

وی گفت این وظیفه اخلاقی و انسانی است که می بایست انجام می گرفت و در این جلسه به نمایندگی از مردم شهرستان درگزین این تقدیر و تشکر انجام می شود.

فرماندار درگزین در ادامه افزود: کارها و اقدامات بزرگی در حوزه سلامت شهرستان انجام گرفته و خدمات بهداشتی و درمانی به مردم در سطح شهرستان در حال گسترش و توسعه است.

ناظری پور گفت: راه اندازی مرکز بهداشت و درمان شهرستان درگزین خدمت بزرگ دولت به مردم منطقه بود که مقدمات راه اندازی آن با همکاری و مساعدت دانشگاه علوم پزشکی از سال گذشته آغاز و در تابستان امسال رسما شروع بکار کرد.

فرماندار در بخش دیگری از این مراسم گفت: همزمان با اجرای محدودیت های جدیدی که از طرف ستاد ملی کرونا اعلام خواهد شد ، این مقررات و محدودیت ها به جهت حفظ سلامت مردم در شهرستان درگزین اجرا خواهد شد.

وی گفت: در اجرای محدودیت ها ، هماهنگی بسیار مناسبی بین دستگاه های اجرایی ایجاد شده و همه مردم شهرستان، از شهر و روستا ، در جای جای این منطقه در عرصه مقابله با بیماری کرونا همکاری مسئولانه ای را دارند.

وی در پایان جلسه برای همه مردم و کادر بهداشت و درمان در سراسر کشور آرزوی صحت و سلامتی کرد.

انتهای/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب