تازه ترین مطالب

پربیننده ها

تاریخ : 3. آذر 1399 - 13:53   |   کد مطلب: 34630
این روزها که کرونا مساجد شهرستان را به تعطیلی کشانده، روحانیون بسیجی به گونه ای دیگر و بسیجی‌وار و در عمل، منبرهایشان به کرسی ‌نشانده و در گروه جهادی مبلغین برای کمک به مناطق محروم به پا خواستند، یکی از این مناطق روستای قره‌بلاغ است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، به نقل از عصر همدان؛ نام بسیج که به میان می‌آید، شاید ناخودآگاه ذهنیت‌ها به سمت حوزه نظامی و دفاعی پیش برود، اما سال‌ها از جنگ تحمیلی و دفاع مقدس می‌گذرد و همچنان بسیج خودنمایی می‌کند؛

یکبار در عرصه کمک به زلزله زدگان و بار دیگر به کمک سیل‌زدگان شتافته؛ این روزها هم که ویروس منحوس کرونا به جان مردم افتاده، در مبارزه با آن به هر طریقی که شده پای کار است؛ از ضدعفونی و گندزدایی گرفته تا تهیه و توزیع ماسک و رزمایش کمک مؤمنانه؛

و اما یکی از خدمت‌های بدون منت بسیج که بعداز گذشت یک سال هنوز ادامه دارست، کمک به سیل زدگان مناطق محروم است؛

روستای قره‌بلاغ یکی از روستاهای محروم منطقه اسدآباد است که سال گذشته گرفتار سیلاب شده و بسیاری از منازل مردم تخریب شد.

در کنار همت خود مردم و کمک برخی از مسئولان، این بار بسیجیانی از جنس روحانیت پای کار آمدند و اگر چه شیوع ویروس کرونا نگذاشته منبر رادر مسجد و حسینیه برقرار کنند، سخنانشان را در عمل به کرسی نشانده و در گروه جهادی مبلغین برای کمک به اهالی روستای قره‌بلاغ به پا خواسته است.

این روحانیون از خود گذشته که با الگوگیری از شهیدان بسیجی که دل در گرو تبعیت از فرمان رهبرشان برداشته و به جبهه رفتند، این بار اینان فرمان امام زمانه شان را با حضور در این گروه جهادی لبیک گفته و با ایجاد دلگرمی در بین دلهای سیل زده، آجر روی آجر می‌گذارند تا یکبار دیگر روستایی را آباد کنند.

حجت‌الاسلام محمدرضا سهرابی، یکی از روحانیون بسیجی اسدآباد است که اگر بخواهیم پست‌هایش را بشماریم و بنگاریم، تا بی نهایت پست دارد، و تنها در این گزارش به مسئول گروه جهادی مبلغین دیار سید جمال‌الدین اسدآبادی اکتفا می‌کنیم و در این زمینه با وی به گفت‌وگو می نشینیم.

عصر همدان: خودتان را معرفی کنید و بفرمایید شغلتان چیست؟

محمدرضا سهرابی هستم و چندین مسئولیت را در حال حاضر به عهده دارم، از امام جماعت شهر پالیز(مزرعه بید)، مسئول گروه جهادی مبلغین دیار سید جمال، دبیر شورای جهادی شهرستان تا دبیر مجمع جهاد گران استان همدان، البته کارآفرین و تولید کننده در زمینه زعفران هم هستم.

عصر همدان: آیا بسیجی هستید و چند سال عضویت در بسیج را دارید؟ از نظر شما بسیج چه ویژگیهای دارد؟

بله با افتخار اعلام می‌کنم، بسیجی هستم، نزدیک به سی سال هست که عضو بسیج بوده و هستم؛ به نظر بنده قبل از هر چیزی یک بسیجی انقلابی باید دارای ایمان و بصیرت باشد و نسبت به مسائل و مشکلات زمان خودش آگاه باشد، بداند که کجا و چه موقع و چگونه وارد عرصه بشود تا بتواند که قدمی در راه اعتلای اسلام، انقلاب و کشورش بردارد.

عصر همدان: با توجه به شرایط امروز جامعه و اوضاع اقتصادی وظیفه یک بسیجی چیست؟

مهمترین وظیفه یک بسیجی در اوضاع کنونی این است که به مردم امید بدهد تا جایی که می‌تواند مشکلات را شناسایی و در حد توان کمکی به رفع محرومیت و توانمندسازی مردم محروم انجام بدهد.

عصر همدان: نقش مردم در بسیج چیست و وقتی در بدنه بسیج قرار بگیرند، چه وظیفه ای دارند؟

نقش اصلی را در بسیج مردم دارند، اصلا” اگر مردم نباشند و پای کار نیایند، بسیجی وجود ندارد، بسیج کاملا” یک ارگان مردمی است و به نظر من مردم همیشه بسیجی‌وار وظیفه خودشان را در همه مسائل و مشکلات کشور انجام دادند، این مسئولین هستند که باید قدر این مردم را بدانند.

عصر همدان: به نظر شما نقش بسیج تنها در جنگ است و لباس رزم باید بپوشد، امروز در مقابل این جنگ کرونا و جنگ اقتصادی وظیفه چیست؟

به نظر بنده بسیج همیشه و همه وقت حضور داشته و دارد، چه در خط مقدم جبهه چه در دفاع از حرم چه در سیل و زلزله و کرونا و مسائل و مشکلات مختلف اقتصادی کشور حضور دارد؛ هم اکنون در استان همدان بیش از هزار و ۲۰۰ گروه جهادی فعال وجود دارد که در زمینه های مختلف از جمله محرومیت زدایی عمرانی بهداشت اشتغالزایی و خیلی از موارد دیگر فعال هستند، واقعا طوری کار کردند که فرهنگ و کار جهادی تبدیل به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده که این درخواست و توصیه مقام معظم رهبری به گروه‌های جهادی است.

عصر همدان: چند وقت است در این گروه فعالیت دارد و مشغول چه کاری هستید، البته در مورد اقدامات گروه جهادی هم بفرمایید؟

بیش از ده سال است که در مناطق محروم استان کرمانشاه و همدان فعالیت جهادی داریم، ولی حدود چهار سال در شهرستان اسدآباد گروه جهادی تشکیل داده‌ایم که به لطف خداوند متعال در این چند سال کارهای خوبی انجام گرفته؛ از جمله ساخت سه مورد خانه محروم در روستای چنار سفلی، ارائه خدمات رایگان پزشکی به روستا را انجام دادیم؛ اما امسال همه طلاب فعال و پای کار شهرستان دست به دست هم دادیم ویک گروه جهادی ویژه طلاب تشکیل دادیم که کارهای بزرگی در این مدت انجام دادیم، از کار عمرانی و فرهنگی گرفته تا اشتغالزایی و محرومیت زدایی در مناطق محروم شهرستان و این امر با کمک خیرین انجام شده است.

در روستای قره‌بلاغ تعمیر مسجد ساخت غسالخانه، جدول کشی و اصلاح آب رسانی، تعمیر چند منزل محروم انجام شده که جا دارد از همه دوستان روحانی و همچنین از حمایت امام جمعه، فرماندار، فرماندهی سپاه ناحیه و مسئول بسیج سازندگی و مسئول اداره تبلیغات شهرستان قدردانی کنم.

عصر همدان: از وقتی که گذاشتید متشکریم و آرزوی موفقیت برای شما و همه روحانیون جهادگر و بسیجی

ما هم از رسانه خوب شما ممنونیم.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب