تازه ترین مطالب

تاریخ : 2. خرداد 1401 - 8:46   |   کد مطلب: 36596
پاسخ به مطالبات به حق مردم کبودراهنگ؛
مسلم غلامی فرماندار کبودراهنگ شد
شنیده های موثق حکایت از تعیین تکلیف آخرین سرپرستی در فرمانداری های استان دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،شهرستان کبودراهنگ که از حیث جغرافیایی بزرگترین شهرستان استان همدان است ، قریب هشت ماه با سرپرستی اداره می شد و به دلایل مختلف ! تعیین تکلیف قطعی مدیریت ارشد آن به تاخیر افتاده بود .

یکی از مطالبات جدی مردم این شهرستان مظلوم و محروم از دولت سیزدهم ، انتصاب یک فرماندار باسابقه و مشرف و آشنا به مسایل مردم بود.

اداره یک شهر با سرپرستی مشکلات عمده ای دارد ، از جمله آنکه سرپرست به دلیل شرایط ناپایداری که دارد، قدرت تصمیم گیری و برنامه ریزی بلند مدت را نخواهد داشت. در نحوه تعامل و ارتباط گیری و مطالبه گری از سازمانها و دستگاههای مختلف اجرایی نیز کاستی های جدی به وجود خواهد آمد؛ در یک کلام بلاتکلیفی شهرستان بزرگترین چالش خواهد بود .

اگر نگاهی به مدیریت فاجعه بار قبلی در دولت دوازدهم در این شهرستان داشته باشیم ، اهمیت کار بیشتر برایمان روشن می شود. مشکلات اساسی در حوزه های زیرساختی و مشکلات ریز و درشت مردم در حوزه های مختلف اجتماعی و اقتصادی، عدم توجه و سرکشی به روستاها و پیگیری مطالبات بر زمین مانده مردم بخش کوچکی از حقوق بر زمین مانده مردم است که در هشت ماهه گذشته نیز آنگونه که باید، پیگیری و محقق نشده است.

ضعف های مدیریتی سرپرست تعیین شده در تعامل با سازمانهای اجرایی شهرستانی و مواجهه با رویدادهای چند ماهه گذشته نیز اهمیت تعیین تکلیف این شهرستان را بیش از پیش می کرد.

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی نیز در نشست خبری اخیر خود در سازمان تبلیغات اسلامی استان، هر نوع دخالت خود را در انتصاب فرماندار تکذیب کرد و انتظارات خود را در پاکدستی ، توانمندی و وزارت کشوری بودن بیان نمود.

با این شرایط به نظر می رسد «مسلم غلامی» گزینه نهایی استانداری همدان برای فرمانداری کبودراهنگ گزینه مناسبی باشد .

بومی بودن ، ایثارگری و رزمنده بودن ، سوابق با ارزش کار از بخشداری شیرین سو تا مدیریت بحران استانداری و طی کردن تمامی سطوح مدیریتی شهرستانی از ویژگی های برجسته وی می باشد .

مطالبه مردم کبودراهنگ ، معارفه هرچه سریعتر فرماندار جدید و کاهش آسیب های ناشی از مدیریت ناکارآمد دولت قبل و مشکلات اداره با سرپرستی است .

اکنون وقت همدلی است و همه باید در شهرستان کبودراهنگ کمک کنند تا فرماندار منتخب در یک فضای مثبت ، تلاشهای خود را برای تحقق شعارهای دولت سیزدهم آغاز نماید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت