تازه ترین مطالب

تاریخ : 17. مرداد 1391 - 5:21   |   کد مطلب: 400
رييس دانشگاه پيام نور واحد همدان: جهاددانشگاهي از نهادهای تاثیرگذار در ترویج ارزشهای انقلاب است

رييس دانشگاه پيام نور واحد همدان يكي از دلايل موفقيت جهاد دانشگاهي را استقلال اين نهاد در حوزه هاي مختلف برشمرد.

دكتر "حسين رضا طاهري" در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه همدان، عنوان كرد: جهاد دانشگاهي يکي از نهادهاي تاثیرگذار در ترويج ارزشهاي انقلاب است که به فرهنگ و اسلام توجه کافي داشته است.

وي اظهار کرد: اين نهاد در کنار امور دانشگاهي و تربيت و تقويت نخبه هاي دانشگاهي به امور فرهنگي و بسياري از فعاليتهاي ديگر پرداخته است که در تمامي زمينه ها شاهد موفقيتهاي ارزنده اين نهاد بوده ايم.

دكتر طاهري اضافه کرد: اين نهاد به گونه اي عمل کرده که تصور نبودن اين نهاد براي جامعه هم اکنون غير ممکن است .

وي اظهار کرد: اين نهاد در عرصه هاي مختلف علمي فعاليتهاي گسترده اي داشته چرا که اين نهاد با سرمايه گذاري روي دانشجويان مستعد نقش بسيار مهمي در تقويت بنيه علمي دانشگاهيان دارا بوده است همچنين در حوزه فعاليتهاي فرهنگي نيز با فعاليتها و تنوع گسترده خود در سطح دانشگاه ها نقش موثري را ايفا کرده است.

دکتر طاهري خاطرنشان کرد: مردم به ويژه دانشگاهيان از اين نهاد انتظار دارند که فعاليتهاي خود را در راستاي برطرف کردن نياز جامعه و بر اساس شرايط فعلي جامعه قرار دهد و با استفاده از ابزارهاي موجود فعاليتهاي خود را هرچه بيشتر گسترش داده و از نيروها و ظرفيت دانشجويان هر چه بيشتر و بهتر استفاده کند.

وي عنوان کرد: از ماموريتهاي قابل واگذاري به اين نهاد فعاليت جهادگرانه در عرصه علم و دانش و تحول آفريني در عرصه توليد علم و تکنولوژي در سطح وسيع است که اميدواريم براساس چشم انداز 20 ساله کشور براي ارتقا رتبه علمي کشور به جايگاه تعريف شده کمک کند.

وي در پايان گفت: تا کنون اين نهاد انقلابي در انجام ماموريتها و فعاليتهاي واگذار شده موفق عمل کرده و بي شک در آينده با توجه به تقويت روحيه جهادي در عرصه علم و تکنو لوژي نيز موفق خواهد بود چرا که اين نهاد با آثار ارزنده خود را اثبات کرده همچنين با داشتن نيروها و ظرفيتهاي بالقوه مي تواند مسووليتهاي سپرده شده را به نحو احسنت انجام دهد.

 

دیدگاه شما

پایگاه خبری نافع همدان
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا