تازه ترین مطالب

تاریخ : 19. تير 1392 - 3:03   |   کد مطلب: 6763
نماینده مردم مبارکه در مجلس مطرح کرد: بر اساس اخباری که دارم دولت از محمدعلی پورمختار نماینده کبودرآهنگ و رئیس کمیسیون اصل 90 و نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه شکایت کرده است .

به گزارش کورنگ علی ایرانپور در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان در مورد شکایت دولت از نمایندگان مجلس با اشاره به اینکه البته نمایندگان اکنون در تعطیلات به سر می‌برند اما بر اساس اخباری که دارم دولت از 3 تن از نمایندگان مجلس شکایت کرده است، اظهار کرد: 2 تن از این نمایندگان محمدعلی پورمختار نماینده کبودرآهنگ و رئیس کمیسیون اصل 90 و نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه هستند.

وی با اشاره به اینکه این شکایت به طور متقابل به دلیل شکایت از رئیس‌جمهور و هیئت دولت در سفر به نیویورک در شرایط حساس کشور از لحاظ اقتصادی است، افزود: نمایندگان معتقدند نیاز به همراهی چنین هیئتی در این سفر نبود و چنین سفرهایی می‌تواند به صورت خانوادگی انجام شود.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با ناکید بر اینکه نمایندگان مجلس معتقدند که موضوع اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب تنها به سال 91 محدود نمی‌شود و باید این موضوع در کشور نهادینه شود، تصریح کرد: این کار ابتدا از مسئولان قوا آغاز شود تا بتوانیم هزینه‌هایی که به کشور تحمیل می‌شود را روزبه‌روز کاهش دهیم.

وی همچنین در مورد طرح پیشنهادی نمایندگان مجلس مبنی بر اقتصاد مقاومتی گفت: موضوع اقتصاد مقاومتی را سال گذشته رهبر معظم انقلاب مطرح کردند و از آن زمان وارد ادبیات سیاسی کشور شد.

ایرانپور با بیان اینکه این موضوع متناسب با فضای کشور، عرصه تحریم‌ها و تهدیدهای اقتصادی صورت گرفت، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب دارای محورهای مختلفی است که با عمل به اینها علاوه بر کاهش و یا نابودی آثار تحریم‌ها سبب تبدیل این تهدیدها به فرصت می‌شود.

وی ادامه داد: مسئله صرفه‌جویی در استفاده از منابع خدادادی، استفاده از تولیدات داخلی و موارد دیگر موضوعاتی هستند که ما باید در اقتصاد مقاومتی دنبال کنیم و اگر بتوانیم در عمل، اقتصاد مقاومتی را نهادینه کنیم توانایی حل بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی را پیدا خواهیم کرد.

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت