تازه ترین مطالب

تاریخ : 17. آذر 1395 - 8:54   |   کد مطلب: 23849
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان از راه اندازی مرکز مجازی حفظ قرآن کریم در آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) این شهر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: مرکز مجازی حفظ قرآن کریم در آستان امامزاده عبد‌الله(ع) به منظور ترویج فرهنگ قرآنی ایجاد می‌شود و در این راستا 5 نفر از اساتید حفظ قرآن برای آموزش قرآن کریم با حافظان قرآن و قرآن‌آموزان در این مرکز مستقر می‌شوند.

وی با بیان اینکه ثبت نام در مرکز مجازی حفظ قرآن کریم به صورت مجازی انجام می‌شود، افزود: در حال حاضر 150 نفر در مرکز مجازی حفظ قرآن کریم ثبت نام کردند و در آینده نیز برقراری کلاس‌های حفظ حضوری قرآن را در دستور کار داریم.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان با بیان اینکه حفظ قرآن باید با بصیرت‌افزایی همراه باشد گفت: فعالیت‌های قرآنی در جامعه باید مردمی شود و برای ترویج امور قرآنی باید خلاقیت و ابزار جدید به کار گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون 7 وقف جدید در شهرستان همدان به ثبت رسیده است بیان کرد: چهار مورد از این موقوفات انتفاعی برای حسینیه و مسجد و سه مورد منفعتی شامل 2.5 دانگ از دو باب مغازه و یک واحد مسکونی در قهاوند بوده است.

حسینی از وقف به عنوان بهترین راه برای رسیدن به رستگاری یاد کرد و افزود: وقف لازم نیست که موقوفه‌ای بزرگ باشد گاهی یک قرآن، کتاب و زمانی را در هر شغلی که هستید می‌تواند وقف باشد.

وی با بیان اینکه 120 زوج در مسکن زوج‌های جوان اوقاف مستقر هستند عنوان کرد: اسکان در این مجتمع 120 واحدی دارای شرایطی است به طوری که برای دادن مسکن به زوج‌های جوان از تاریخ عقد آنها نباید بیشتر از یک سال گذشته باشد و این زوج‌ها باید از 6 دستگاه بنیاد نخبگان، معاونت جوانان، بهزیستی، کمیته امداد، حوزه علمیه و بنیاد شهید معرفی‌نامه بیاورند.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان با بیان اینکه سن زوج نباید بیشتر از 55 سال باشد افزود: ابتدا با زوج‌ها قرار داد یک ساله منعقد شده و در صورت رضایتمندی قرارداد آنها یکسال دیگر تمدید می‌شود.

وی در رابطه با مطالبات اوقاف اظهار داشت: بدهی‌های سررسید شده اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان حدود 410 میلیون تومان از اشخاص حقیقی و مردم است و میزان مطالبه اوقاف از دستگاه‌های دولتی به غیر از طلب مسکن مهر حدود 70 میلیون تومان برآورد شده است.

حسینی هفته وقف را فرصتی مناسب برای ترویج و تبیین فرهنگ وقف در جامعه دانست و گفت: اوقاف یک دستگاه مذهبی است و در راستای مطالبات اهل بیت(ع) و سیدالشهدا(ع) گام بر می‌دارد.

وی با بیان اینکه تمامی املاک در اختیار سازمان اوقاف، وقفی است تصریح کرد: مطالبات موقوفات از دستگاه‌های اجرایی یکی از مطالبات به‌حق سازمان اوقاف در راستای اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان است.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان مطالبه حق و حقوق موقوفات را وظیفه شرعی و قانونی سازمان اوقاف دانست و بیان کرد: اوقاف برای اجرای امینانه نیت واقف نیاز به دریافت مطالبات موقوفات دارد.

وی با اشاره به اینکه پرداخت حقوق وقف باید به درستی انجام شود، گفت: همه افرادی که به نحوی با موقوفات سروکار دارند، باید حقوق وقف را به درستی پرداخت کنند چرا که وقف مختص به شخص خاصی نیست و پرداخت حق موقوفه سبب آمدن خیر و برکت به زندگی می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان