تازه ترین مطالب

تاریخ : 15. تير 1396 - 12:00   |   کد مطلب: 25396
مدیر آموزش و پرورش رزن گفت: طرح سنحش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در رزن از دهم تیر آغاز شده و تا دهم مردادماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،به نقل از خبرگزار مهر رزن-مدیر آموزش و پرورش رزن گفت: طرح سنحش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در رزن از دهم تیر آغاز شده و تا دهم مردادماه ادامه دارد.

مرتضی بختیاری شفیع در حاشیه اجرای طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان به منظور غربالگری سلامت این قشر انجام می شود و انجام این ارزیابی ها ضروری است.  

وی اضافه کرد: در طرح سنجش سلامت برای هر کودک پرونده سلامت تشکیل می شود که وجود این پرونده برای نام نویسی در پایه اول ابتدایی الزامی است.  

مدیر آموزش و پرورش رزن اظهار داشت: کارشناسان در این پایگاه ها با بررسی وضعیت سلامت جسمانی کودکان، آنان را از لحاظ سن، قد، وزن، پوست، مو، دهان، دندان، بینایی، شنوایی، اختلال رفتاری، گفتاری و اوتیسم مورد سنجش و معاینه قرار می دهند.  

وی افزود: با بررسی ها و آزمایش های انجام شده در پایگاه های سنجش سلامت، ادامه تحصیل دانش آموزان در آموزشگاه‌های عادی یا استثنایی مشخص می شود.  

بختیاری شفیع اظهار داشت: در راستای اجرای طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، تشخیص و شناسایی به موقع نارسایی‌های جسمی، ارزیابی وضعیت آمادگی تحصیلی نوآموزان در بدو ورود به دبستان و همچنین کمک به بهبود کیفی آموزش و کنترل بعضی عوامل موثر بر افت تحصیلی و صرفه جویی در هزینه ها و زمان و جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان در آینده  مدنظر است.  

وی با اشاره به اجرای این طرح از دهم تیرماه تا دهم مرداد ماه گفت: در این طرح بیش از ۵۷۴ دانش آموزان مورد سنجش سلامت قرار خواهند گرفت.  

مرتضی بختیاری شفیع همچنین شناسایی تفاوت های فردی در کودکان، شناخت به موقع مشکلات و محدودیت های جسمی و همچنین جلوگیری از افت تحصیلی را ازدیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: کودکانی که در آیتم های سلامت دچار مشکل باشند به پزشکان متخصص و مراکز تخصصی درمانی ارجاع داده می شوند تا مورد معاینه دقیق قرار بگیرند و درمان شوند.  

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان