تازه ترین مطالب

تاریخ : 26. تير 1396 - 9:35   |   کد مطلب: 25470
معاون امور عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه هیچ چیز و هیچ کسی حق ندارد خدشه‌ای به غار علیصدر همدان وارد کند گفت: حکم قانون در مورد غار علیصدر فصل‌الخطاب است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، محمودرضا عراقی ظهر امروز در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان، با اشاره به اخباری که اخیراً در مورد غار علیصدر و شرکت سیاحتی علیصدر در مورد متولی گری آن مطرح بود اظهار داشت: بارها گفته‌ام غار علیصدر و شرکت سیاحتی برند گردشگری استان است و هیچ چیز و هیچ‌کس نمی‌تواند در این امر خدشه‌ای وارد کند.

وی بیان کرد: ساختار فعلی غارعلیصدر از 25 سال پیش در حال فعالیت بوده و از این پس نیز به همین شیوه ادامه می‌یابد و کارمندان و کارکنان آنجا همچنان در آنجا در حال خدمت هستند در این بخش ساختاری تعریف شده که در حال حرکت است و حال اگر لازم شد ساختار تغییر کند و شرکت دیگری وارد شود هیچ ایرادی ندارد.

عراقی با اشاره به اینکه شرکت علیصدر که متولی غار است به طور کامل خصوصی نیست گفت: 60 درصد سهامداران شرکت علیصدر شهرداری همدان است که 18 شهرداری استان در قالب سازمان همیاری است و 40 درصد نیز مربوط به سازمان ایرانگردی و جهانگردی قدیم بوده است که به دلیل که سهام خود را به دلیل بدهی به صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی واگذار کرده بود.

معاون استاندار همدان با بیان اینکه شرکت سیاحتی علیصدر در حال خدمات‌رسانی است عنوان کرد: از یاری مدیرعامل این شرکت قدردانی می‌کنم ضمن اینکه من به عنوان نماینده حقوقی سازمان همیاری شهرداری نیز در هیئت مدیره این شرکت حضور دارم و اگر این سمت را هم نداشتم بر اساس وظیفه‌ای که استاندار محول کردند در این حوزه حضور پیدا می‌کردم.

عراقی تصریح کرد: هیچ مشکلی براساس قانون برای ساختار غار وجود ندارد و کارمندان به قوت به کار خود ادامه می‌دهند و نباید هیچ حرف و چالشی به بهره‌برداری آنجا خدشه‌ای وارد کند.

وی با تأکید بر اینکه هر چیزی که قانون تصمیم بگیرد همان اتفاق می‌افتد اظهار داشت: قانون در این زمینه فصل‌الخطاب است ضمن اینکه بهره‌برداری از غارعلیصدر بر اساس وظایف در حوزه عمرانی قرار می‌گیرد و گرچه این غار با فعالیت بخش خصوصی است اما زیرنظر قوه مجریه قرار دارد.

معاون استاندار همدان با بیان اینکه انعکاس اخبار باید به سمت معرفی مناطق گردشگری و بیان نقاط قوت استان باشد نه بیان چالش‌ها اظهار داشت: باید به دنبال جذب گردشگر باشیم نه اینکه با انتشار اخبار چالشی گردشگران را از حضور در استان بازداریم.

وی به راه‌اندازی قطار همدان اشاره کرد و افزود: در یک سال اخیر بیش از 250 میلیارد تومان برای تکمیل ریل قطار همدان سرمایه‌گذاری شد که خوشبختانه با وجود حرف و حدیث زیادی که برای افتتاح و راه اندازی آن وجود داشت به ثمر نشست.

عراقی با بیان اینکه از دوم مردادماه امسال رفت‌وبرگشت قطار به مقصد مشهد انجام می‌شود عنوان کرد: آژانس‌های مسافربری باید در حوزه قطار فعال شوند ضمن اینکه اطلاع‌رسانی خوب برای این امر باید انجام گیرد.

وی اظهار داشت: راه‌اندازی ریل قطار در همدان یک زیرساخت بزرگ در زمینهٔ توسعه گردشگری استان بود که چند ماه آینده نیز خط همدان- تهران راه‌اندازی و هر روز به این مقصد برنامه سفر داریم.

معاون استاندار همدان با اشاره به اینکه آزادراه همدان نیز از دیگر ساختارهای مناسب استان برای توسعه گردشگری محسوب می‌شود بیان کرد: استان همدان زیرساخت‌های مناسبی درزمینهٔ گردشگری دارد که باید مورد توجه ویژه دستگاه‌های اجرایی و مسئولان قرار گیرد.

عراقی تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی در ارتباط با گردشگری وظیفه‌مند هستند و باید با حضور در جلسات از عملکرد خود در حوزه گردشگری گزارشی تهیه و ارائه دهند.

معاون استاندار همدان استفاده از ظرفیت برنامه‌هایی همچون خندوانه و دورهمی در زمینه جذب گردشگر را بسیار مناسب اعلام کرد و گفت: اطلاع‌رسانی و اجرای برنامه‌های تبلیغاتی در زمینه معرفی مناطق گردشگری همدان و جذب گردشگر بسیار حائز اهمیت است.

عراقی ارائه آموزش‌ها در حوزه صنایع‌دستی و برخورد با گردشگران را خوب ارزیابی کرد و افزود: همدان با عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران، شایسته توجه به تولیدات صنایع‌دستی، افزایش کیفیت آنها و برخورد مناسب با گردشگران است.

وی با تأکید بر توسعه مناطق گردشگری روستایی و صنایع‌دستی در این مناطق بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت کشور و سازمان میراث فرهنگی در قالب طرح جامع تعیین شده چراغ راه و چشم‌انداز 20 ساله را تعریف و مشخص می‌کند که بسیار مناسب است.

معاون عمرانی استاندار همدان گفت: با توسعه تولیدات صنایع‌دستی در روستاها ماندگاری روستائیان افزایش می‌یابد و از سوی دیگر به سبب مشکل کم‌آبی که در کشور به وجود آمده مشاغل جدید جایگزین کشاورزی می‌شود.

عراقی با اشاره به وجود مشکل در محورهای پرتردد گردشگری همدان بیان کرد: با عریض کردن و نورپردازی مناسب این محورها امنیت مسافران در شب‌هنگام فراهم شده و زیبایی فراوانی نیز به این محورها می‌بخشد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نسیم وصال ایلام
سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان