تازه ترین مطالب

تاریخ : 25. آبان 1396 - 10:03   |   کد مطلب: 26170
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی همدان و حومه گفت: در راستای نوسازی اتوبوس‌های سطح شهر و بهره‌مندی ساکنین حاشیه شهر از اتوبوس‌های جدید، ۱۵ دستگاه اتوبوس به ارزش ۹ میلیارد تومان خریداری کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،محمد پور وخشویی در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: قرارداد خرید اتوبوس‌ها منعقد شده و 50 درصد از هزینه آن پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه اتوبوس‌های خریداری شده متعلق به سازمان اتوبوسرانی شهرداری همدان است، تصریح کرد: به دنبال اخذ مجوز برای واگذاری اتوبوس‌ها به بخش خصوصی هستیم تا 15 دستگاه اتوبوس فرسوده از رده خارج و اتوبوس‌های جدید وارد شوند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی همدان و حومه با بیان اینکه با تعیین شرایط خاصی در یک پروسه 10 ساله اتوبوس‌ها به مالکیت بخش خصوصی در می آید، افزود: نوسازی اتوبوس‌های بخش خصوصی صرفه اقتصادی را به همراه دارد.

پور وخشویی با بیان اینکه همه اتوبوس های سطح شهر و مناطق حاشیه شهر مجهز به سیستم گرمایشی هستند، اظهار داشت: از 20 روز گذشته اکیپ‌های تعمیرگاه، اتوبوس‌های خصوصی و دولتی را برای فصل سرما آماده کرده اند.

وی از خرید 25 دستگاه بخاری برای اتوبوس‌های فاقد سیستم گرمایشی خبر داد و گفت: 10 نفر نیروی کار نیز در طول شب تا صبح اتوبوس‌ها را سرویس دهی و روشن می‌کنند تا در اولین سرویس صبحگاهی مسافرین احساس سرما نکنند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی همدان و حومه گفت: در صورتیکه مسافرین با بخاری خاموش اتوبوس‌ها و قصور رانندگان مواجه شدند می‌توانند با ارسال کد اتوبوس به سامانه پیامکی 300002131 تخلف را به بازرسان ما اطلاع دهند.

پوروخشویی از وجود سه دستگاه اتوبوس مطالعه در همدان خبر داد و گفت: با توجه به دغدغه‌ای که داشتیم طرح اتوبوس مطالعه از دو سال گذشته در همدان اجرایی شد.

وی افزود: این اتوبوس‌ها مجهز به کتابخانه، وای فای رایگان و باکس روزنامه هستند اما برای گسترش کتاب‌ها نیاز به کمک مردم و برای تهیه روزنامه نیاز به کمک خانه مطبوعات و رسانه‌ها داریم.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی همدان و حومه گفت: در اتوبوس‌های مطالعه صندوق امانت و برگشت کتاب را قرار دادیم که شهروندان می‌توانستند کتاب‌ها را به امانت برده و پس از مطالعه آن را برگردانند.

پوروخشویی افزود: اتوبوس‌های مطالعه در رنگ‌های آبی، قرمز و سفید و زرد هستند که در تمامی خطوط دولتی و حاشیه شهر می‌چرخند تا همه بتوانند از آن استفاده کنند.

وی از مردم خواست تا در صورت تمایل کتاب‌های پرمحتوا، کم حجم، کوچک و جیبی خود را به اتوبوس‌های مطالعه اهدا کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان