تازه ترین مطالب

تاریخ : 26. شهريور 1399 - 9:23   |   کد مطلب: 34262
فرمانده سپاه ناحیه همدان از آموزش دوره کمک پرستاری به سه هزار و ۶۰۰ بسیجی در همدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،سرهنگ علی بقایی فرمانده سپاه ناحیه همدان افزود: به دنبال شیوع ویروس کرونا سه هزار و ۶۰۰ بسیجی این شهرستان در قالب گروه‌های جهادی در دوره‌های عمومی اختصاصی کمک پرستاری شرکت کردند.

بقایی بیان کرد: به این منظور ۶۰۰ نفر از بسیجیان زن و مرد با کمک بسیج جامعه پزشکی، قرارگاه ناحیه، علوم پزشکی و بیمارستان بعثت در دوره‌های اختصاصی کمک پرستاری، آشنایی با علائم حیاتی بیمار، نحوه امداد رسانی به بیماران و نحوه مراقبت از بیماران حضور یافتند.

فرمانده سپاه ناحیه همدان اضافه کرد: علاوه بر این ، سه هزار بسیجی با حضور در دوره آموزش‌های عمومی درباره ویروس کرونا و چگونگی مقابله با آن را فرا گرفتند که در این طرح علاوه بر برگزاری دوره، بروشور‌های حاوی مطالب آموزشی به آن‌ها ارائه شد.

این مسئول اظهار داشت: قرار بود از توان این تعداد بسیجی در شرایط اضطراری برای کمک به بخش بهداشت و درمان استفاده شود، اما تاکنون نیازی به استفاده از ظرفیت این افراد نشده است.

او ابراز داشت: گروه‌های جهادی در جریان شیوع کرونا در زمینه ضدعفونی و گندزدایی معابر و منازل تلاش کرده و نسبت به تهیه آب ژاول و الکل پیشگام شدند.
انتهای پیام/م

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب