تازه ترین مطالب

تاریخ : 20. دى 1399 - 11:35   |   کد مطلب: 34849
پیشکسوت استقلال گفت: هوادارانی که هنوز دنبال اسم استراماچونی هستند باید بدانند او رفت و دیگر هم برنمی گردد، گذشته گذشته و باید به فکری کمک کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ، استقلال در حالی به دربی رسید که محمود فکری پیشتر قولش را داده و به هواداران استقلال گفته بود به او و کادر فنی اش تا هفته هفتم و هشتم فرصت بدهند تا بتواند تیم را آنچنان که باید و شاید به هماهنگی و جایگاه اصلی اش برساند.

علیرضا نیکبخت واحدی در گفت و گو با مشرق، درباره چند و چون دربی و وضعیت تیم استقلال در پست های مختلف تیم استقلال حرف زد. او معتقد بود برنده شدن استقلال در دربی تعیین کننده وضعیت قهرمانی این تیم در این فصل است.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

* استقلال آمادگی حضور در دربی را دارد؟

- درباره تیمی که در صدر جدول ایستاده که نمی شود زیاد حرف زد. استقلال بهترین امتیازات را گرفته و الان در صدر جدول است. من نمی دانم چطور عده ای می توانند به این تیم خرده بگیرند که استقلال زیبا بازی نمی کند؟ کدام تیم در این لیگ زیبا بازی می کند که استقلال را به این خاطر تحت فشار گذاشته اید؟ باید به تیمی که چنین پوست اندازی در ترکیب کادر فنی و بازیکنانش داشته فرصت داد. اتفاقا الان باید به استقلال انگیزه داد تا به این راهش ادامه دهد.

* از انتقادات ناراحت هستید؟

- بله! در همه سالهای گذشته بارسلونا هرگز نتایج ضعیف این فصل را نگرفته بود. چرا؟ چون رونالد کومان آمده و تیم پوست اندازی کرده است. پس چرا آنها اینقدر حرف از تغییر نمی زنند؟ چرا انتقاد نمی کنند؟ چون می دانند که باید به مربی و کادر جدید فرصت داد. همین محمود فکری اوایل می گفت تا هفته هفتم و هشتم به من فرصت بدهید، الان هم تیم از بازی هشتم به بعد فقط برده و در صدر است. دیگر چه می خواهیم!

* شاید این به خاطر سایه سنگین استراماچونی است؟

- بابا! به خدا گذشته ها گذشته! استراماچونی تمام شد و رفت! هوادار استقلال باید نقد را در نظر بگیرد! استراماچونی رفت و الان باید از محمود فکری حمایت کرد تا استقلال را به آنجایی که چند سال است نرسیده برساند. پس ما هم که در سال ۸۵ با امیر قلعه نویی آن تیم عالی را داشتیم تا آخر عمر بگوییم همان مربی و همان تیم باید در استقلال باشد؟ این که نشد منطق! باید به فکر آینده بود.

* وضعیت پرسپولیس در نتیجه گیری و جدول خوب نیست. دربی را چطور پیش بینی می کنید؟

- دربی اصلا ربطی به جدول نداشته و اتفاقا خیلی وقتها شده که تیمی که در جدول پایین تر بوده آمده و برنده دربی شده است. تیمی در دربی بهتر بازی می کند که بازیکنان دربی بازتری داشته باشد. وگرنه به قوی و ضعیف بودن تیم ها نیست.

* فکر می کنید دربی روز کدام یک از بازیکنان استقلال است؟

- قطعا هر بازیکنی که روحیه بهتری داشته باشد راحت تر هم می تواند بازی کند.

* مهاجمان استقلال هم که در دربی آخر گل زدند و دیاباته هم پاس گل داد؟

- بله! این اتفاق خوبی بود که هر سه مهاجم استقلال از زیر فشار خارج شدند و باید این را به فال نیک گرفت. البته باید گفت میلیچ هم در دو دربی قبلی خیلی تأثیرگذار بوده و می تواند در دربی نقش مهمی را ایفا کند. هرچند که در این اواخر عده ای برایش حاشیه درست کردند.

* اوضاع خط دفاعی کمی نگران کننده نیست؟

- خب تغییرات زیاد و جدایی روزبه چشمی تا حدی تیم را در این خط دچار بحران کرد. سیاوش یزدانی و محمد نادری هم که مصدوم شدند. دیدیم که این دو بازی قبلی دانشگر را به دفاع چپ بردند. مرادمند هم تازه آمده و امیدوارم هماهمگی بین این نفرات هر چه زودتر ایجاد شود و نادری به بازی دربی برسد.

* اوضاع دروازه چطور است؟

- به اعتقاد من محمدرشید مظاهری همین امروز لیاقت پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی را دارد. او در دو بازی آخر نشان داد یک گلر کاملا حرفه ای است که در بالاترین سطح کار می کند.

* پیش بینی تان از بازی دربی؟

- امیدوارم استقلال برنده زمین را ترک کند و مطمئن هستم برد در این دیدار می تواند حکم قهرمانی استقلال در لیگ برتر را امضا کند.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب