تازه ترین مطالب

تاریخ : 28. ارديبهشت 1401 - 8:42   |   کد مطلب: 36582
اصغر ملاحسینی از نارضایتی شدید مردم در خصوص بهای برق مصرفی در حوزه کشاورزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ ،با توجه به مطالبات کشاورزان و گلایه مندی در خصوص بهای برق مصرفی در سال جدید با رئیس اتاق اصناف کشاورزی کبودراهنگ دیدار و گفتگو کردیم.

اصغر ملاحسینی، رئیس اتاق اصناف کشاورزی شهرستان کبودراهنگ با اشاره به نارضایتی شدید کشاورزان در خصوص بهای برق مصرفی اظهار کرد: مسائل و مشکلات بخش کشاورزی در زمینه افزایش قیمت در بهای برق مصرفی در سال جدید ریشه در قانون گذاری در مجلس جمهوری اسلامی ایران دارد.

ملاحسینی در خصوص ارتباط مستقیم چندین نهاد اجرایی با بخش کشاورزی افزود:هر کدام از ادارات اجرایی مصوبات قانونی مختص خود را دارند لذا بر اساس مصوبه قانونی اداره برق بهای برق مصرفی طبق پروانه بهره برداری صادر شده از اداره امور آب محاسبه میگردد.

وی در تشریح برخی مشکلات موجود در خصوص پروانه های بهره برداری گفت: پروانه های بهره برداری موجود به اسم مالکینی بوده است که در دهه های قبل از دنیا رفته و در قید حیات نیستند لذا وراث و کشاورز کنونی و نسل حاضر هیچ گونه مالکیتی نمی توانند از خود ارائه دهند.

ملاحسینی با درخواست از نمایندگان مجلس در راستای حل مشکلات کشاورزان بیان کرد:از نمایندگان محترم مجلس خواهشمندیم در خصوص اصلاح قانون مالکین پروانه بهره برداری چاه های قانونی کشاورزی و بروزرسانی پروانه بهره برداری و به رسمیت شناختن کشاورزان کنونی در اداره امور آب اقدام نمایند.

رئیس اتاق اصناف کشاورزی کبودراهنگ در انتها خاطر نشان کرد:در حال حاضر هیچ یک از ادارات جهاد کشاورزی،اداره توزیع نیرو،امور آب و شرکت فرآورده های نفتی به تنهایی نمی توانند مشکلات بخش کشاورزی را مرتفع نمایند چرا که همگی دستگاه های اجرایی هستند و قانون گذار نیستند.

انتهای پیام /وحید رستمی

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
مرکزآموزش علمی کاربردی الوان ثابت