تازه ترین مطالب

تاریخ : 20. فروردين 1395 - 17:41   |   کد مطلب: 22288
نویسنده همدانی گفت: کسانی که از هنر استفاده می‌کنند، می‌توانند از این ظرفیت در انتقال فرهنگ والای دینی استفاده کنند.
ابزار هنر در ترویج ارزش‌های دینی به کار گرفته شود

به گزارش کورنگ به نقل از فارس ، جواد محقق ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی ـ سیاسی نماز جمعه همدان اظهار کرد: هنر امروز بیش از آنکه به کلمات متکی باشد به تصویر متکی است و محل آن نیز سینما و تلویزیون است.

وی گفت: کسانی که از هنر استفاده می‌کنند، می‌توانند از این ظرفیت در رسیدن به اهداف و انتقال فرهنگ والای دینی استفاده کنند.

این محقق و پژوهشگر با اشاره به اینکه ما وقتی می‌توانیم ابزار هنر را در دست بگیریم که در حوزه‌های فیلم و تصویر سرمایه‌گذاری کنیم، اضافه کرد: دوره برگزاری جلسات و مخاطبان محدود گذشته و در دنیای امروز باید برنامه‌ها در سطح وسیع انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه امروز هنر تئاتر در برابر سینما کم آورده است، بیان داشت: یکی از دلایل کم آوردن هنر تئاتر در برابر سینما این است که مخاطبانش محدود است، اما سینما، یکبار هزینه می‌کند اما اثر آن چند دهه به نمایش درمی‌آید.

محقق با اشاره به اینکه باید ببینیم چقدر زمینه برای رشد هنرمندان فراهم است، افزود: بسیاری از افرادی که در این عرصه تأثیرگذار بودند و فعالیت مطلوبی انجام دادند خودشان روی پای خودشان ایستادند اما در دستگاه‌های فرهنگی کمتر به این موضوع پرداخته شده است.

وی استفاده از ظرفیت‌های کشور را برای رفع تنگناها و ایجاد فرصت‎ها ضروری دانست و اظهار کرد: باید از تمام ظرفیت‌های کشور برای توسعه هنر و رفع مشکلات کشور استفاده کنیم.

این نویسنده همدانی در پایان سخنانش گفت: همانطور که مقام معظم رهبری، جلسات مختلفی با هنرمندان برگزار می‌کنند در استان‌ها نیز ائمه جمعه باید با هنرمندان ارتباط داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

سایت رهبر معظم انقلاب
شبکه اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری نافع همدان
نسیم وصال ایلام